0 800 307 555
0 800 307 555

Цена бензину А-95 у травні може перевалити 10,5 грн/літр


Цена бензину А-95 у травні може перевалити 10,5 грн/літр

Бензин марки А-95 продовжить дорожчати і його ціна в травні досягне 10,30-10,60 грн/літр, прогнозує консалтингова група "А-95" (Київ).

Відповідно до прес-релізу групи, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна", прогнозована ціна А-95 враховує 5%-у націнку нафтотрейдерів, яка покриває експлуатаційні та логістичні витрати станцій, і 1-2% прибутку.

Експерти допускають, що дизельне пальне в травні, з урахуванням вищевказаних надбавок, може коштувати приблизно 10 грн/літр.

Коментуючи ситуацію з можливостями закупівлі А-95 в найбільших нафтопереробних заводів (НПЗ) країни, експерти групи зазначають, що в даний час Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта") і Лисичанський НПЗ (ПрАТ "ЛИНІК", Луганська обл.) бензин цієї марки оптом не пропонують.

Крім цього, експерти підкреслюють, що в даний час заправному бізнесу України загрожує держрегулювання.

"Тиск Міненерговугілля на учасників ринку нафтопродуктів з метою обмеження цін може призвести до зупинки заправних станцій і виникнення дефіциту", - відзначено в прес-релізі.

Експерти групи навели приклад, що держрегулювання роздрібного заправного бізнесу в Росії сьогодні призвело до дефіциту бензину в цій країні.

Крім того, експерти "А-95" висловилися про вплив прийнятого 7 квітня Верховною Радою України значного зниження акцизів на світлі нафтопродукти до 31 липня 2011 року. Значна частина держчиновників, ще до набрання чинності зниженого акцизу очікувала, що ціни на АЗС впадуть майже моментально.

"В умовах збереження напруженості на світових ринках енергоресурсів подолання позначки в 10 грн/літр, навіть з урахуванням зниження акцизів, було абсолютно очевидним для всіх, включаючи чиновників профільного міністерства", - наведено в прес-релізі думку директора консалтингової групи Сергія Куюна.

Як повідомлялося, в більшості основних автозаправних мереж України бензин марки А-95 вже коштує більше 10 грн/літр. Відповідно, зростає і середня ціна цієї марки бензину в середньому по країні.

За даними консалтингової групи "А-95" з 19 по 26 квітня середня ціна бензину А-95 по країні зросла на 0,9% (на 9 коп./літр), до 10,06 грн/літр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua