275
НДУ збільшить статутний капітал в 3,4 рази
— Казна та Політика
Збори акціонерів Національного депозитарію України (НДУ) підтвердили своє рішення 2007 року про збільшення статутного капіталу в 3,4 рази шляхом проведення додаткової емісії акцій на 72,3 млн грн.
"Участь держави в особі ДКЦПФР в допемісії малоймовірна, тому що в держбюджеті не передбачено коштів. Однак у ній можуть взяти участь НБУ і держбанки", - сказав глава Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) Дмитро Тевелєв на прес-конференції за підсумками зборів у Києві в середу.
У будь-якому випадку частка держави (в даний час 86%) буде не менше 50%, додав він.
Тевелєв зазначив, що в оплату акцій додаткової емісії можуть прийматися акції Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП).
Однак він не зміг спрогнозувати, яку частку в капіталі ВДЦП може отримати НДУ.
Глава ДКЦПФР спрогнозував, що в найближчому майбутньому може бути проведена ще одна додаткова емісія акцій Нацдепозитарію для розширення в його капіталі частки представників ринку, але не більше 50% -1 акція, і реалізації обраної до того моменту моделі створення в країні центрального депозитарію.
Як повідомлялося, збори акціонерів Нацдепозитарію 9 серпня 2007 р. вирішили збільшити статутний капітал (СК) на 73,2 млн грн. На момент зборів Кабінет міністрів дав згоду на проведення додаткової емісії акцій без участі в ній держави, що зменшило б його частку до 25%. Але пізніше Кабмін скасував це рішення, а весь держпакет акцій був переданий в управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. І хоча НДУ в суді відстояв законність прийняття рішення про збільшення СК, на практиці воно реалізовано не було.
НДУ зі статутним капіталом 5 млн грн створений навесні 1999 року відповідно до закону "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні". Винятковими функціями НДУ, відповідно до закону, є стандартизація та кодифікація, а також встановлення кореспондентських відносин з іноземними депозитаріями.
НДУ в 2006 році почав надавати комерційні депозитарні послуги та збільшив статутний капітал до 30 млн грн, при цьому держава зберегла свою частку на рівні 86%. Крім того 1,4% Нацдепозитарію належить близько 20 юридичним особам, 6,3% - дочірній компанії, що входить до групи компаній "Смарт-холдинг", 6,3% - опосередковано заступнику голови Держінформнауки Віктору Івченку.
НДУ на 8 квітня 2011 р. обслуговував 280 зберігачів (з близько 375, що мають ліцензію) та 3113 емітентів. Сумарний обсяг депозитарних активів у Нацдепозитарії на цю дату становив 101,86 млрд грн.
В даний час в Україні крім НДУ існує ще два працюючі депозитарії: комерційний ВДЦП з часткою Національного банку України 22,86% і держбанків 8,44% і депозитарій державних цінних паперів Нацбанку.
Прем'єр Микола Азаров в кінці лютого затвердив оргкомітет зі створення центрального депозитарію на базі НДУ, пропонуючи залишити за ВДЦП розрахунково-клірингові функції. Проти такого варіанту виступає ВДЦП, вважаючи створення центрального депозитарію без своєї участі неправильним. Свої заперечення уряду направив також посол США, оскільки ця країна фінансувала депозитарій МФС, правонаступником якого став ВДЦП.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною