0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Білорусі треба ввести в обіг російський рубль


Експерт: Білорусі треба ввести в обіг російський рубль

Ситуацію на валютному ринку Білорусії може виправити введення в обіг на території країни російського рубля як законного платіжного засобу. Таку думку висловив в інтерв'ю інформагентству "БелаПАН" білоруський економіст, керівник Асоціації малого і середнього підприємництва Сергій Баликін.

На думку економіста, білоруський рубль не виконує функції грошових коштів: "Наш рубль за великим рахунком ніколи не був засобом накопичення. Він ледве виконував функцію вказівки ціни, оскільки ціни всіх більш-менш значущих угод встановлювалися і встановлюються в доларах і євро. І білоруський рубль все більше і більше втрачає функцію засобу платежу". Баликін вважає, що наочним підтвердженням даного факту є те, що білоруські банки не приймають рублі на погашення валютних кредитів.

Глава підприємницької асоціації вважає, що в даний час для виправлення ситуації на валютному ринку Білорусії найкращим виходом могло б послужити введення в обіг валюти, що користується довірою населення та суб'єктів господарювання. На думку Баликіна, оптимальним варіантом є російський рубль: "По-перше, з Росією найпростіше домовитися. По-друге, Росія - наш основний торговельний партнер, і білоруським суб'єктам господарювання, як великим, так і дрібним, було б набагато простіше вести справи з російськими контрагентами. Населення також отримало би певні дивіденди як у вигляді можливості здійснювати угоди в РФ без конвертації, так і у вигляді валюти, яка все-таки користується певною повагою".

Баликін визнав, що даний крок дещо обмежить суверенітет Білорусі. Проте зазначив: "По-перше, абсолютного суверенітету все одно не буває, і наша економіка залежить від російської. По-друге, суверенітетом потрібно ще вміти користуватися. На жаль, в сучасних білоруських умовах та ж грошово-кредитна політика з інструменту макроекономічного регулювання все більше перетворюється на засіб отримання політичних дивідендів і досягнення політичних перемог".

Як нагадує ІА REGNUM, рішення про введення єдиної валюти передбачено договорами та угодами про утворення Союзної держави Білорусі і Росії, подальшої їх інтеграції.

26 квітня Нацбанк Білорусії відмовився від проведення додаткової сесії на торгах ВАТ "Білоруська валютно-фондова біржа", яка могла сприяти визначенню реального курсу білоруського рубля і частково задовольнити попит на іноземну валюту в умовах фінансової кризи.

Міністр фінансів Білорусі Андрій Харковець 26 квітня заявив, що білоруська влада планує узгодити умови отримання російського кредиту протягом тижня і наступного тижня підписати з РФ документи щодо макроекономічної стабілізації, що є умовою виділення Мінську кредитів Росії і антикризового фонду ЄврАзЕС.

На думку експертів ІА REGNUM, Нацбанк Білорусії не може допустити встановлення нового курсу білоруського рубля під час додаткової сесії на торгах валютно-фондової біржі в зв'язку з тим, що в даному випадку владі доведеться фактично визнати девальвацію нацвалюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua