0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні доведеться будувати могильники для відходів АЕС


В Україні доведеться будувати могильники для відходів АЕС

Україна змушена будувати сховища і могильники для відпрацьованого ядерного палива. Про це заявив глава парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

"Сховища відпрацьованого ядерного палива Україні потрібні, тому що сьогодні практично на кожній атомній станції є тимчасові сховища, вони не розраховані на довгострокове поховання. Хочемо ми цього чи ні - Україні їх доведеться будувати", - цитує політика Інтерфакс-Україна.

"Потрібні сховища, які зможуть зберігати відпрацьоване паливо понад 100 років і могильники, які зможуть зберігати його більше 500 років. Тому що ми сьогодні маємо блоки, маємо станції - це просто необхідно", - додав Семинога.

Він також додав, що "сьогодні йде наукова дискусія з приводу того - де в Україні будувати ці сховища. Є дві версії: перша - на тих атомних станціях, які сьогодні працюють, інша версія - у тридцяти кілометровій зоні".

За його словами, будівництво сховища для всіх атомних станцій поблизу міста Києва не має жодної перспективи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua