Ъ: Прибуток не виходить на зв'язок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ъ: Прибуток не виходить на зв'язок

786
Найбільший телеком-оператор країни "Укртелеком" продовжує нарощувати збитки. За результатами I кварталу його негативний фінансовий результат знизився в 5,5 разів. У компанії традиційно пояснюють збитковість необхідністю надавати соціальні послуги за державними тарифами. При цьому компанія наростила на 13% капітальні витрати насамперед у розвиток доступу в інтернет. Втім, експерти сумніваються, що компанія зможе отримати адекватну віддачу від цих інвестицій, і тому котирування акцій оператора вчора знизилися.
Чистий збиток "Укртелекому" за I квартал 2011 року склав 200,2 млн грн, що в 5,5 разів більше за збиток, отриманого за аналогічний період минулого року, повідомила вчора компанія у своєму звіті. При цьому чиста виручка скоротилася всього на 2,65%, до 1,631 млрд грн. Компанія показала операційний збиток розміром 101,6 млн грн проти 42,3 млн грн операційного прибутку роком раніше. Падіння доходів у звіті традиційно пояснюється скороченням споживання послуг фіксованої телефонії на 15,9%, а збитковість - необхідністю надавати послуги місцевого зв'язку, телеграфу та проводового мовлення за державними тарифами нижче за собівартість. Однак, як відзначає керівний директор інвестиційного фонду Icon Private Equity Максим Нефьодов, за минулий рік тарифи і собівартість цих послуг серйозно не змінювалася, а отже, ці фактори не можна називати вирішальними.
Зростання витрат "Укртелеком" відзначає і в інших напрямках діяльності. Так, компанія збільшила витрати на збут на 13%, до 199 млн грн, що, на думку генерального директора інвесткомпанії "Трійка Діалог" (андеррайтер випусків облігацій "Укртелекому") Артемія Єршова, є логічним у нинішніх умовах падіння виторгу. Так, "Укртелеком" відзначає уповільнення темпів зростання доходів від найбільш рентабельного виду діяльності - послуг інтернет-доступу - більш ніж у два рази, причиною чому стала висока конкуренція на ринку. Однак компанія продовжує інвестувати в цей напрямок, розраховуючи на подальше зростання доходів у населених пунктах, де конкуренції немає. Так, за I квартал були введені в експлуатацію майданчики для 19,5 тис. нових підключень у сільській місцевості.
В цілому, капітальні інвестиції "Укртелекому" за січень-березень склали 104,2 млн грн, що на 13,3% більше за торішні. На думку пана Єршова, це могло бути викликано послабленням контролю над інвестиційною політикою оператора з боку держави. "Раніше фінплан "Укртелекому" затверджувався урядом десь до кінця I кварталу, і до його ухвалення компанія не здійснювала серйозних інвестицій", - пояснює він. Старший аналітик інвесткомпанії BG Capital Олександр Паращій припускає, що за рахунок зростання витрат у I кварталі нинішнє керівництво намагається домогтися поліпшення результатів діяльності після зміни власника. Так, у звіті відзначається, що скорочення персоналу призвело до зростання виплат вихідної допомоги на 28,5 млн грн, але при цьому витрати на виплату зарплати в I кварталі вже скоротилися на 23,7 млн ​​грн.
Втім, про думку пана Паращія, ці чинники не дозволяють прогнозувати подальше зростання привабливості акцій "Укртелекому", котирування яких на "Українській біржі" у вівторок знизилися на 0,35%. Індекс торговельного майданчика вчора знизився на 0,57%. "Ніхто не сумнівається в тому, що "Укртелеком" вміє інвестувати. Питання в тому, чи зможуть вони заробити на цих інвестиціях", - зазначає він.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас