0 800 307 555
0 800 307 555

Азаров: Економічний збиток від Чорнобильської катастрофи становить близько 180 млрд доларів США


Азаров: Економічний збиток від Чорнобильської катастрофи становить близько 180 млрд доларів США

Прем'єр-міністр Микола Азаров оцінює в 180 млрд доларів економічний збиток, нанесений Україні Чорнобильською катастрофою.

Про це FINANCE.UA повідомили в прес-службі Кабінету міністрів.

"Внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тис. квадратних кілометрів території України, Білорусі та Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн. осіб, з яких 255 тис. - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1996 року з міст Прип'ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тис. осіб", - підкреслив Азаров.

"Незважаючи на складне економічне становище, Україна протягом останніх 20 років самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. Питома вага витрат на ці цілі в різні роки досягала 10 відсотків загальних видатків Державного бюджету України. І тільки зараз, після проведення Київського саміту щодо безпечного і інноваційного використання ядерної енергії та донорської конференції світове товариство зібрало близько 550 млн євро на будівництво нового безпечного укриття над пошкодженим енергоблоком Чорнобильської АЕС", - зазначив Прем'єр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua