209
ВПС Італії візьмуть участь у військовій операції в Лівії
— Казна та Політика
Італія візьме участь у військовій операції в Лівії. Свою згоду на використання літаків ВПС Італії в небі над Лівією дав прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Про своє рішення прем'єр у першу чергу повідомив Президенту США Бараку Обамі у телефонній розмові. Він так само має намір особисто проінформувати всіх європейських лідерів, передає РБК.
Раніше Рим відмовився від особистої участі в натівській операції, пославшись на те, що країна протягом 40 років була італійською колонією. Водночас уряд Італії надав сім авіаційних баз на території країни для операції із забезпечення безпольотною простору в небі над Лівією, згідно з резолюцією ООН.
17 березня 2011 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка забороняє авіації Каддафі здійснювати польоти над територією лівійської держави, заявивши, що правитель країни бомбить з повітря мирних громадян. Після цього по військовим і промисловим об'єктам, які перебувають під контролем сил Каддафі, почала наносити авіаудари міжнародна коаліція. Через деякий час командування коаліцією взяла на себе НАТО.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною