0 800 307 555
0 800 307 555

Обама розпорядився створити спеціальну комісію, яка досліджує фактори, що впливають на вартість енергоресурсів


Обама розпорядився створити спеціальну комісію, яка досліджує фактори, що впливають на вартість енергоресурсів

На тлі зростання цін на бензин у США до 33-місячного максимуму Президент Барак Обама розпорядився створити спеціальну комісію, яка досліджує фактори, що впливають на вартість енергоресурсів. Крім таких фундаментальних речей, як попит і пропозиція в оптовому і роздрібному секторах, комісія вивчить роль інвесторів і ринкових спекулянтів у ціноутворенні палива, передає РБК daily.

Комісія буде створена при Міністерстві юстиції США, і в неї, зокрема, увійдуть представники комісії з термінової біржової торгівлі, федеральної торгової комісії, ради керівників Федеральної резервної системи, комісії з цінних паперів і бірж, а також міністерств сільського господарства, енергетики, юстиції та фінансів.

"Генеральний прокурор збирає команду, в чиї завдання увійде пошук будь-яких випадків шахрайства або маніпулювання на ринках енергоресурсів, які здатні впливати на вартість палива. Вони також займатимуться вивченням ролі трейдерів і спекулянтів на цьому ринку. "Ми збираємося впевнитися, що ніхто не переслідує свою короткострокову вигоду за рахунок американських споживачів", - заявив Обама в своєму виступі в містечку Рено, штат Невада.

Варто відзначити, що вартість енергоресурсів у США вже давно тримається на досить високому рівні, що, на думку влади, негативно позначається на здатності економіки відновлюватися від рецесії. Так, вартість бензину в країні зросла майже до 1 дол за літр, тобто приблизно на 40% за рік. Як і раніше на високих рівнях перебуває і вартість нафти марки WTI - барель із поставкою в червні торгується зараз в районі 112 дол. З початку року "чорне золото" подорожчало на 23%, а за останні 12 місяців зростання склало 34%. На 45% з початку року виросла вартість топкового мазуту.

"Попит на нафту найближчим часом буде залишатися на високому рівні через підвищений попит на нафтопродукти на території США. Враховуючи поточну вартість бензину і crack spread (різницю у вартості між барелем сирої нафти і нафтопродуктами, отриманими з неї), яка зазвичай складає близько 8 дол, а зараз перевищила показник 27 дол, до літа вартість кінцевих продуктів переробки повинна знизитися. Нафта ж залишиться на місці або трохи подорожчає", - сказав начальник управління цінних паперів і фінансових ринків Rietumu Banka Дмитро Крутик.

Примітно, що федеральна комісія з енергетичного регулювання оштрафувала на 30 млн дол трейдера з природного газу Брайана Хантера, який у 2006 р. порушив правила, що регулюють маніпулювання цінами на ринку енергоресурсів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua