0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина з 1 травня відкриває ринок праці


Німеччина з 1 травня відкриває ринок праці

Федеральне агентство з праці розраховує, що після майбутнього відкриття в Німеччині з 1 травня ринку праці в країну в пошуках роботи щорічно прибуватимуть до 140 тисяч громадян з країн Східної Європи. "У регіонах поблизу кордонів з Польщею і Чехією німецьким працівникам доведеться зіткнутися з загостренням конкуренції", - заявив в суботу, 23 квітня, газеті Rheinische Post глава агентства Франк-Юрген Вайзе.

У зв'язку з цим агентство dpa нагадує, що з 1 травня в Німеччині припиняють діяти обмеження на приплив робочої сили з восьми східноєвропейських країн, що приєдналися до Євросоюзу в 2004 році. Мова йде про Польщу, Чехію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Латвію, Литву та Естонію. З початку травня громадянам цих країн не треба буде більше запитувати дозволу на роботу в Німеччині.

За словами глави Федерального відомства з праці, приплив трудових мігрантів може вплинути на систему оплати праці, особливо в періоди проведення сезонних робіт. Однак у цілому серйозних проблем не виникне, до країни прибуде менше фахівців, ніж потрібно німецькій економіці. "Німеччина менш приваблива, ніж багатьом здається. Для молодих, висококваліфікованих і освічених східноєвропейських фахівців краща, наприклад, Великобританія, де у них, до того ж, буде менше мовних проблем", - підкреслив Вайзе.

У той же час лідер найбільшої в Німеччині профспілки ver.di Франк Бірске побоюється негативних наслідків відкриття ринку праці. "У галузях, в яких не існує системи мінімальної оплати, відбуватиметься її поступове скорочення", - заявив Бірске в інтерв'ю агентству DAPD. Як приклад він назвав працівників наземних служб аеропортів, готельний та ресторанний сектор. Вже сьогодні в Німеччині більше двох мільйонів працівників отримують погодинну зарплату, що не перевищує шести євро. Є побоювання, що ситуація погіршиться, якщо уряд не прийме належних заходів, вважає профспілковий лідер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua