0 800 307 555
0 800 307 555

Під поверхнею Марса знайшли замерзлий вуглекислий газ


Під поверхнею Марса знайшли замерзлий вуглекислий газ

Вчені виявили під поверхнею Марса поклади замороженого вуглекислого газу, які в минулому могли потрапляти в атмосферу Марса і суттєво впливати на клімат Червоної планети.

Дослідники з Лабораторії реактивного руху при NASA аналізували дані, зібрані орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter.

Прилади апарату виявили неподалік від південного полюса Марса поклади замороженого CO2, обсягом близько 12 тисяч кубічних кілометрів.

Вчені вважають, що в минулому, коли нахил осі обертання Марса дещо відрізнявся від нинішнього, сонячне випромінювання могло досягати крижаних шапок на південному полюсі і частково розтоплювати їх. Відповідно, великі обсяги вуглекислого газу потрапляли в атмосферу Червоної планети, збільшуючи її щільність - зараз щільність навколишніх Марс газів становить близько 1% від щільності земної атмосфери.

За більшої щільності атмосфери посилювалася інтенсивність вітрів, і, відповідно, пилових бур, які звичайні для Марса. Крім того, щільна газова оболонка повинна була перешкоджати швидкому випаровуванню води з поверхні Марса.

Як вважають автори нової роботи, отримані ними результати можуть вказувати, що в минулому водою була покрита більша, ніж вважалося досі, територія Марса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
В Контексті Finance.ua