0 800 307 555
0 800 307 555

Україна потрапила до списку країн із "середньою тяжкістю" життя


Україна потрапила до списку країн із "середньою тяжкістю" життя

Україна займає 36-е місце в списку з 124 країн за рівнем добробуту населення. Про це свідчить результат глобального дослідження, проведеного в минулому році американським соціологічним інститутом Геллапа.

Як передає "Радіо Свобода", за статистичними підрахунками, 16% населення України задоволені життям і відносять себе до категорії "процвітаючих". У цьому сенсі Україна стоїть на рівні В'єтнаму, Туреччини і Румунії. Це краще, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Португалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина - там по 14% задоволених.

Однак населення України бідніше від населення Хорватії, Росії та Еквадору, де 24% людей вважають себе "процвітаючими". Ці три країни очолюють список 67 країн, які входять в умовну категорію "середньо тяжкого" життя.

На думку авторів дослідження, бідними вважаються ті країни, де "процвітає" не більше 12% населення. До цієї умовної категорії "виживання" соціологи відносять 38 країн. Зокрема, це Ємен, Китай, Афганістан, Вірменія і Єгипет: там по 12% задоволених життям. Трохи нижче - Грузія, Азербайджан і Македонія з 10% "процвітаючих".

У категорії "виживають" - Таджикистан, Камбоджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і Чад - з 1% задоволених життям. Причому в найближчі роки опитані не сподіваються на поліпшення долі.

"Процвітаючою" своє життя вважає населення лише 19 країн світу з 124 досліджених. У них благополучними себе вважають більшість громадян. У Данії таких "процвітаючих" 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія (65%), Фінляндія (64%), Ізраїль (63%), Сполучені Штати (59%).

Інститут Геллапа складав таблицю "процвітання" за принципом соціологічної сходи з 10 ступенями. Питали: на якому ступені ви себе бачите? Якщо нагорі (від 7-го ступеня і вище) - це "процвітання", посередині - "середньо тяжке" життя, внизу - "виживання".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua