0 800 307 555
0 800 307 555

Влада Японії розширює евакуаційну зону навколо АЕС "Фукусіма-1"


Влада Японії розширює евакуаційну зону навколо АЕС "Фукусіма-1"

Влада Японії на 10 км розширила евакуаційну зону від аварійної АЕС "Фукусіма-1", повідомила в п'ятницю телекомпанія NHK з посиланням на генерального секретаря кабінету міністрів Юкіо Едано.

Це означає, що будуть евакуйовані японці, чиї будинки знаходяться на відстані від 20 до 30 км від "Фукусіма-1". Таке рішення пов'язане з тим, що жителі районів у радіусі 30 км від АЕС можуть бути піддані річному рівню радіаційного випромінювання у 20 мілізівертів і більше.

Таким чином, до числа евакуйованих до кінця травня потрапляють жителі ще 5 муніципалітетів, розташованих на північний захід від "Фукусіма-1". Поки мешканці районів, що знаходяться в районі від 20 до 30 км від АЕС, змушені підкорятися колишнім інструкціям уряду і залишатися в будинках. Однак у той же час влада тепер просить їх підготуватися до евакуації.

11 березня 2011 р за 130 км від північно-східного узбережжя японського острова Хонсю стався руйнівний землетрус магнітудою 8,9, який викликав потужне цунамі.

У результаті стихії на декількох японських АЕС виникли проблеми, найбільш серйозні - на "Фукусімі-1", де в результаті виходу з ладу системи охолодження реакторів сталося кілька пожеж і вибухів, утворився витік радіації в атмосферу і воду.

За даними національного поліцейського агентства, в евакуаційних центрах Японії залишаються понад 145 тис. осіб, які залишили зруйновані стихією і заражені радіацією райони країни.

Всі вони розселені в центрах у 18 префектурах, розташованих в регіоні Тохоку. У числі евакуйованих понад 52 тис. людей з префектури Міягі, понад 45 тис. осіб з Івате і 24,8 тис. осіб з Фукусіми.

При цьому вказується, що близько 23 тис. осіб перебувають в евакуаційних центрах в інших префектурах, і велика частина з них покинула свої домівки після катастрофи на "Фукусімі-1".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua