0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені: Представники різних культур мислять по-різному


Вчені: Представники різних культур мислять по-різному

Представники різних культур сортують уявлення про навколишній світ неоднаково. З трьох слів - білка, єнот і горіх європеєць обирає в пару білці єнота - тому що вони обидва тварини, а Схід асоціює білку з горіхом - тому що вона його їсть.

Серія досліджень, проведених Анджелою Гатчес з Університету Брандейса та її колегами з Мічиганського університету (обидва - США), показала, що Захід (Канада, США) зосереджений на об'єктах і категоріях, а Схід (Китай, Корея, Японія) більше уваги приділяє контекстуальним деталей і функціональним залежностям, повідомляє compulenta.ru.

Вважаючи, що настільки різкий поділ людства не може бути вірним, Гатчес відправилася в країну, яка вважається мостом між Сходом і Заходом, - Туреччину, точніше - в єдине місто світу, розташоване на двох континентах, - Стамбул.

Разом з колегами з турецького Університету Богазічі вона провела наступний експеримент. Учасникам пропонували словесні пари, пов'язані категоріально (наприклад, "червоний" і "синій") або асоціативно ("червоний" і "папір", "червоний" і "пляшка"). Потім організатори знову показували картку з першим словом і просили пригадати друге.

Американці частіше помилялися, коли їм треба було запам'ятати асоціацію, а турки - категорію. Чи пов'язано це з організацією мозку? Або ж це справа звички? Гатчес поки схиляється до другого: "Якщо ви вчили кольори самі по собі, у вашій пам'яті червоний поблизу з синім. Ну а якщо ви запам'ятовували, що таке "червоний", за кольором паперу або вина, асоціації будуть зовсім іншими".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
В Контексті Finance.ua