0 800 307 555
0 800 307 555

Додаткова емісія для своїх


Додаткова емісія для своїх

Власник Group DF Дмитро Фірташ сказав, що ще не купував акції додаткової емісії банку "Надра" (почалася 14 квітня), але сподівається отримати контрольний пакет його акцій. "Ще невідомо, як будуть брати участь у підписці нинішні акціонери і як Нацбанк буде реєструвати емісію", - заявив він. Бізнесмен уточнив, що отримав листа від трьох зарубіжних фондів, які бажають викупити частину емісії: "Фонди, які мали по 2-3% в банку, на нас вийшли, надіслали листа 'чи не проти ми, чи згодні ми".

Вони побачили, що банк пережив кризу, і хочуть брати участь у підписці. Один впишеться в 5% акцій, інший - в 10%". Про частку третього він промовчав, як і назви всіх фондів, сказавши, що вони "дуже відомі". Раніше шведський фонд East Capital, який володів 6,6% банку "Надра" , заявляв про намір зберегти частку. Тимчасовий адміністратор банку Валентина Жуковська говорила про інтерес до підписки у британської компанії Silk Route (близько 2% банку).

У березні юристи фірми "Астерс", які представляли інтереси власника 30,74% банку "Надра" - Manmade Enterprises Ltd, говорили, що їхній клієнт має намір брати участь у підписці і зібрав гроші. Вчора вони не могли підтвердити цю інформацію. Валентина Жуковська зазначила, що ніхто з чинних акціонерів поки не купував акції. "Але банк повністю зберіг право акціонерів брати участь у підписці, і рішення - за ними", - зазначила вона. Експерти вважають, що під виглядом інвестфондів зберегти свою частку мають намір саме чинні акціонери. Інформація про фізосіб-власників "Надра", яка раніше оприлюднювалася на сайті банку, відрізнялася від тієї, що направлялася в НБУ. Реальними власниками були три групи акціонерів. "Я можу покласти гроші до фонду, і він від мого імені стане власником акцій будь-якого банку", - сказав один з банкірів.

Банкіри впевнені, що новим акціонерам банк нецікавий. "З огляду на фінансовий і репутаційний стан банку, інвестиція в нього дуже сумнівна і може бути цікава тільки тим, хто вже має там активи", - вважає керуючий партнер ІК "Аваль Брок" Дмитро Полковський. "У вузькому колі Дмитро Фірташ не раз заявляв, що йому тільки треба забрати з банку свої депозити і що банк у нього викупить назад колишній голова правління Ігор Гіленко", - сказало джерело на банківському ринку. "Якщо це так, то для Дмитра Фірташа така угода - гарна інвестиція, тому що вартість українських банків вже піднялася до 1,1 капіталу і може зростати", - додав Полковський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Надра
Опитування
В Контексті Finance.ua