0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's підтвердило суверенні рейтинги Ісландії на рівні Baa3 з прогнозом "негативний"


Moody's підтвердило суверенні рейтинги Ісландії на рівні Baa3 з прогнозом "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підтвердило прогноз щодо суверенних рейтингів Ісландії за зобов'язаннями у національній та іноземній валюті на рівні Ваа3. Прогноз щодо рейтингів залишається "негативним", йдеться в прес-релізі Moody's, передає РБК.

Короткостроковий борговий рейтинг Ісландії також підтверджений на рівні Prime-3.

Як відзначають аналітики Moody's, рішення про підтвердження рейтингів пов'язане з готовністю влади Ісландії почати виплати Великобританії і Нідерландам за боргами збанкрутілих банків країни. Як повідомила раніше в цьому місяці прем'єр-міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір, виплати планується почати влітку 2011 р. Нагадаємо, в жовтні 2008 р. ісландська влада була змушена взяти під контроль банк Landsbanki, якому загрожувало банкрутство. Таким чином, до Рейк'явіку перейшли зобов'язання Icesave, філії цієї компанії, який проводив операції на світовому ринку.

Moody's також очікує, що процес відновленої програми фінансування Ісландії, відновленої минулого року, буде стабільним. Мова йде про програму фінансової допомоги Ісландії з боку МВФ та скандинавських країн, згідно з якою країна отримає близько 700 млн євро негайно. Крім того, протягом наступних 16 місяців Ісландія зможе отримати від МВФ і урядів скандинавських країн ще 1,5 млрд євро. При цьому номінальна вартість євробондів з терміном погашення в 2011 р. і в 2012 р. оцінюється в 1,25 млрд євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua