0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна золота подолала позначку в 1,5 тис. дол./унція


Ціна золота подолала позначку в 1,5 тис. дол./унція

Ціна золота ставить чергові рекорди, подолавши новий для себе психологічно важливий рубіж - 1,5 тис. дол./унція. Перший дзвіночок був напередодні ввечері, коли на COMEX червневий ф'ючерс на золото короткочасно досяг заповітного рубежу. Сьогодні зранку цей рекорд повторився і на спотовому ринку, передає РБК.

Вартість золота зростає на тлі послаблення долара і невизначеності навколо світового економічного розвитку. Інвесторів хвилюють інфляція, що зростає у всьому світі, боргові проблеми південних країни Європи і перший за довгі роки перегляд прогнозу щодо рейтингу США на "негативний". Все це призводить до втечі капіталу з високоприбуткових, але ризикових активів і перекладання коштів у традиційне мірило надійності - золото.

Подолання планки в 1,5 тис. дол./унція стало закономірним підсумком чотириденного ралі на ринку золота, коли воно щодня встановлювало нові рекорди вартості. Паралельно ростуть в ціні й інші цінні метали. Так, срібло б'є чергові 31-річні максимуми, подолавши позначку 44,27 дол./унція.

Водночас експерти вказують, що на цих рівнях золото може і не протриматися дуже довго, і відзначають деяку перекупленість металу.

"У короткостроковій перспективі, тобто до кінця квітня, на ринку очікується корекція, в результаті якої вартість золота може опуститися до 1,4 тис. дол./унція. На ринку збільшується кількість спекулятивних позицій, тож фонди, швидше за все, закриють свої довгострокові позиції зараз, коли досягнута ключова позначка в 1,5 тис. дол.", - вважає аналітик Масаю Кондо з Commodity Intelligence Ltd.

З колегою частково згоден і Джонатан Баррат з Commodity Broking Services. "Ми часто бачимо, що після подолання таких значень золото підростає ще на 20 дол./унція, потім відбувається відкат назад", - говорить він. На думку експерта, ціна золота дійде до 1510-1520 дол./унція, а потім неминуче впаде, оскільки вже зараз його вартість виглядає "дещо натягнутою".

Нагадаємо, 19 квітня ц.р. на готівковому ринку дорогоцінних металів у Лондоні ціна spot золота стосовно її ранкового фіксингу (AM Fixing) встановила новий історичний рекорд - 1495,00 дол./унція.

Раніше історичні максимуми для ціни золота в Лондоні становили:

- AM Fixing - 1484,50 дол./унція (18 квітня 2011 р.);

- PM Fixing - 1493,00 дол./унція (18 квітня 2011 р.).

5 квітня ц.р. тройська унція золота на COMEX подорожчала на 19,5 дол., а його офіційна ціна відносно активного ф'ючерсу (червень) склала 1452,5 дол./унція проти свого попереднього рекорду 1439,9 дол./унція, встановленого 31 березня ц.р . Тим часом, котирування золота в процесі торгів досягли значення 1458,6 дол./унція, що на 10 дол. перевищило їх попередній історичний максимум 1448,6 дол./унція, зареєстрований в ході торгів 24 березня 2011 р.

Золото на COMEX 5 квітня подорожчало в основному через його активні інвестиційні купівлі. Підвищений попит на золото був зумовлений побоюваннями поглиблення боргових проблем країн єврозони і збереженням нестабільності у Північній Африці і на Близькому Сході. Купівлям золота також сприяли побоювання посилення глобальної інфляції у зв'язку з високими світовими цінами на енергоносії та на продовольство.

Нагадаємо, 24 вересня 2010 р. ціни на золото подолали позначку в 1,3 тис. дол. за унцію. Тоді аналітики стверджували, що вона може і далі рости в ціні. Також зазначалося, що паралельно із золотом стрімко дорожчає і срібло, оновлюючи 30-річні максимуми. Зростають ціни і на платину, і на паладій.

Тоді основною причиною зростання цін на золото і срібло експерти називали послаблення долара.

Як відомо, 13 серпня 2010 р., аналітики Standard Bank заявляли, що через півроку котирування на золото можуть досягти позначки 1300 дол./унція. Аналітики компанії також говорили про те, що чекають в 2011-2012 рр. сповільнення темпів зростання цін на золото.

Експерти тоді висловили своє занепокоєння щодо ймовірності подальшого скорочення попиту з боку ювелірної промисловості. Так, з 2000 по 2009 рр. частка ювелірних виробів у загальному попиті на золото впала з 80% до 41%. На думку керівництва компанії, довгострокові перспективи ринку непевні, особливо, якщо центробанки почнуть викачувати надлишкову ліквідність з фінансової системи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua