0 800 307 555
0 800 307 555

ЦБ Китаю вважає валютні резерви країни надмірними


ЦБ Китаю вважає валютні резерви країни надмірними

Валютні резерви Китаю стали надмірними, і уряд повинен використовувати їх для диверсифікації інвестицій, вважає голова Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань.

Валютні резерви країни збільшилися майже на 200 млрд доларів в I кварталі поточного року до понад 3 трлн, вказуючи на потужний приплив капіталу. Досі уряд в основному інвестував кошти в доларові активи, у тому числі американські treasuries.

"Валютні резерви перевершили розумні потреби нашої країни, і їх надмірна акумуляція призвела до появи надлишкової ліквідності на наших ринках, посилюючи необхідність у виведенні коштів Центробанком, - цитує главу китайського ЦБ газета Shanghai Securities News. - Державна рада вимагає скорочення надлишкових накопичень і хорошого управління накопиченими коштами, включаючи диверсифікацію інвестицій".

Газета не написала, чи говорив Чжоу про деталі диверсифікації використання валютних резервів. Китайські економісти закликають уряд купувати більше активів в інших валютах, таких як євро та ієна, а також інвестувати у стратегічні види сировини, наприклад нафту і кольорові метали.

Щоб зберегти курс юаня стабільним, Народний банк Китаю вливає величезну кількість коштів у банківську систему за допомогою купівлі закордонних валют у комерційних банків. Потім Центробанк виводить зайві юані із системи через операції на відкритому ринку і підвищення депозитних норм резервування для банків. Це робиться для того, щоб не допустити припливу грошей в економіку і прискорення інфляції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua