0 800 307 555
0 800 307 555

Азаров: Україна готова на компроміс з ЄС щодо зони вільної торгівлі


Азаров: Україна готова на компроміс з ЄС щодо зони вільної торгівлі

Українська сторона готова піти на певні компроміси в ході переговорного процесу з Європейським Союзом щодо укладення угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі.

Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу, повідомила прес-служба уряду.

"Ми готові шукати компроміс. Саме така позиція і такі рекомендації дані нашій переговорній групі, рівень якої ми принципово підняли, коли її очолив Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, - заявив Азаров.

За словами Прем'єра, на сьогодні приблизно 90% позицій погоджено. При цьому він відзначив кілька позицій, які для України залишаються принциповими. Перш за все, це стосується сільськогосподарської продукції, квот на неї та автоперевезень.

"Ми готові на компроміс, але нам потрібен перехідний період і компенсація нашим виробникам", - підкреслив Азаров.

У свою чергу Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу зазначив, що раніше, під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем було підтверджено намір завершити роботу щодо угоди про асоціацію до кінця поточного року.

"Ми наближаємося до завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. Я вважаю, що укладення угоди про асоціацію, яка включає в себе зону вільної торгівлі, є взаємовигідним і буде великим кроком для України. Це буде означати простий доступ до ринку, який включає в себе більше 500 млн. чоловік, і тому для України відкривається багато можливостей, якщо вона буде мати доступ до цього ринку. Крім того, євроінтеграція України сприятиме модернізації економічної структури країни. Це також підвищить привабливість України для залучення іноземних інвестицій", - зазначив Баррозу.

Він також додав, що Євросоюз підтримує Україну в проведенні реформ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua