0 800 307 555
0 800 307 555

У США республіканка назвала демократа Обаму "нащадком шимпанзе "


У США республіканка назвала демократа Обаму "нащадком шимпанзе "

Каліфорнійські республіканці отримали малюнок, на якому зображено сімейство шимпанзе в людській одязі, а голова одного з членів сімейства замінена фотографією Барака Обами, передає ТСН.

На картинці, розісланій республіканцям, також був підпис: "Тепер ви розумієте, чому в нього немає свідоцтва про народження" (натяк на полеміку навколо законності перебування при владі Обами, який, на думку конспірологів, народився за межами США).

Зміст листа Девенпорт, включаючи картинку, просочилося у ЗМІ. Республіканку засудили правозахисники і борці за права темношкірих. Багато хто угледів у картинці Девенпорт ознаки расизму і неповаги до першого темношкірого президента США.

До критики Девенпорт поспішило приєднатися і каліфорнійське відділення Республіканської партії. Голова ЦК партії в Оріндж Скотт Бо у листі-Девенпорт написав, що її послання просякнуте расизмом і абсолютно без смаку. Він також заявив, що вчинок Девенпорт буде винесений на розгляд партійного комітету з етики. Бо дав зрозуміти, що розраховує на виключення жінки як мінімум з республіканського ЦК.

Зі свого боку сама винуватиця скандалу своєї провини не визнає. З журналістами Девенпорт спілкуватися відмовилася, проте у приватному листі однопартійцям (яке, знову ж таки, просочилося в пресу) вона зауважила, що картинка з Обамою-шимпанзе була всього лише жартом. Вона також підкреслила, що не збирається йти у відставку і поцікавилася у колег, хто з них поширив цю інформацію в ЗМІ.

"Мені шкода, якщо мій лист когось образив. Мені він здається кумедним, враховуючи особистість Обами і всі ці питання, які виникають з приводу його походження", - пояснила Девенпорт колегам по партії. За її словами, вона жодним чином не хотіла вказати на колір шкіри чинного глави держави. "У мене і в думках цього не було", - стверджує вона.

Скандал у Каліфорнії вибухнув напередодні приїзду туди самого Барака Обами. Цей штат президент відвідає в рамках своєї щойно розпочатої передвиборної кампанії-2012.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua