0 800 307 555
0 800 307 555

Податкова реформа РФ у нафтовій галузі повинна бути погоджена з Білоруссю і Казахстаном


Податкова реформа РФ у нафтовій галузі повинна бути погоджена з Білоруссю і Казахстаном

Реформа оподаткування в нафтовій галузі в Російській Федерації, так звана "60-66", повинна бути узгоджена з Білоруссю і Казахстаном в рамках Митного союзу. Якщо Астану зміни експортних мит практично не зачеплять, то у випадку з Мінськом це може обернутися черговим загостренням російсько-білоруських відносин. У результаті процедура погодження може затягнути введення податкового режиму, пише видання РБК daily.

"Є питання, пов'язані з єдиним митним простором. Росія не може приймати рішення про зміну митних зборів без погодження з країнами - учасницями Митного союзу", - сказало РБК daily джерело в Мінфіні РФ. За його словами, це певна процедура, пов'язана з обговоренням і схваленням Комісії Митного союзу, яка займе певний час. "Поки питання офіційно не поставлене урядом Росії, обговорення не почнеться. Тому ті терміни, які зараз називаються, дуже оптимістичні", - резюмує джерело. Представники Комісії Митного союзу на питання про процедуру погодження нового податкового режиму не відповіли.

З боку Казахстану проблеми зі схваленням системи "60-66" виникнуть навряд чи, в першу чергу через незначний оборот між країнами. Так, наприклад, минулого року Росія поставила до Казахстану 3,77 млн т нафти, тоді як у самій країні було видобуто близько 100 млн т. Білорусія, власний видобуток якої не перевищує 3 млн т на рік, навпаки, сильно залежить від російського "чорного золота".

Наприкінці минулого року після тривалих переговорів президенту Білорусі Олександру Лукашенку вдалося умовити Росію обнулити експортне мито на нафту, яка завозиться в країну. Разом з тим Білорусія зобов'язалася виплачувати в російський бюджет мито на всі нафтопродукти (за російськими ставками), що продаються за межі країни.

Білоруські НПЗ не славляться великою глибиною переробки, і отримані темні нафтопродукти вигідно гнати в Європу, де їх використовують як сировину для нафтохімічної промисловості. Подібною схемою користуються і російські нафтовики, і саме з нею покликаний боротися новий податковий режим "60-66".

"Для Білорусії, економіка якої переживає не найпростіші часи, підвищення експортних мит на темні нафтопродукти може стати серйозним ударом, тому що позбавить її одного з основних джерел доходу", - пояснює аналітик Газпромбанку Олександр Назаров. На його думку, керівництво країни так просто не поступиться в цьому питанні і може в черговий раз пригрозити альтернативними варіантами імпорту нафти.

"У будь-якому випадку навіть з новими митами на нафтопродукти переробка російської нафти буде більш рентабельна, ніж венесуельської", - говорить президент Центру політичної кон'юнктури Костянтин Симонов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua