0 800 307 555
0 800 307 555

Рейтинг найдорожчих квартир Києва


Рейтинг найдорожчих квартир Києва

Бажання забезпечених українців жити в ексклюзивному будинку з видом на Лавру або Дніпро призвело до того, що ціни на елітне житло класу делюкс зашкалюють навіть у кризу.

Най-най

На сьогоднішній день найдорожча квартира на первинному ринку житла Києва (рейтинг складався на основі вартості 1 кв. м) - це дворівневий пентхаус на вул. Десятинній площею 540 кв. м. Квадратний метр у цьому розкішному клубному будинку всього на дев'ять квартир коштує рекордні для Києва $21,3 тис.

На другому місці розмістився пентхаус в житловому комплексі Fresco Sofia з фітнес-центром і підземним паркінгом. Його вартість в 1,5 рази нижча, ніж лідера, і становить $14,4 тис. за 1 кв. м. Замикає трійку дворівневий пентхаус площею 741 кв. м в клубному будинку на вул. Московській - $10 тис.

Незважаючи на падіння попиту, сектор елітної нерухомості не стоїть на місці. Лише за минулий рік пропозиція на ринку поповнилася сімома новими об'єктами. Найбільш знаковими стали житлові комплекси: "Аристократ" компанії "Пагода", Diamond Hill від "К. А. Н. Девелопмент", H-Tower компанії St. Sofia Homes, а також друга черга житлового комплексу з діловим та культурним центрами по вул. Грушевського, 9а.

"Продажі в більшості зазначених комплексів девелопери планують відкривати на завершальних стадіях будівництва, тобто не раніше кінця 2011-го - початку 2012 року", - зазначають в консалтинговій компанії Knight Frank.

Елітна стабільність

Ринок елітної нерухомості столиці почав оживати в середині 2010 року. Проте загальна кількість угод залишається вкрай низькою - до 5% від загального числа продажів на місяць. Крім того, це єдиний сегмент, який до цих пір дешевшає. За минулий рік ціни в сегменті елітної нерухомості впали на 20-30%. У порівнянні ж з докризовим 2008 роком у цілому вартість квадратного метра впала в два рази.

"Якщо раніше квартира коштувала $1 млн., то зараз її продають за $400 тис.", - говорить провідний фахівець департаменту маркетингу SV Development Сергій Костецький. Ріелтори визнають очевидний факт - попит на елітну нерухомість в порівнянні з докризовим часом впав і витрачати свої гроші не поспішають навіть найзаможніші покупці. Більше того, простежується нова тенденція: купівля землі і самостійна будівля на ній елітного будинку.

"Навіть дуже багаті люди стали заощаджувати свої гроші. Раніше запросто купували особняк за $5 млн., зараз таких великих угод я вже і не пригадаю", - розповідає Сергій Костецький.

За оцінками гравців ринку, в 2011 році на елітному первинному ринку Києва збережеться обмеженість пропозиції. Основний ціновий прогноз - стабільність. У 2011 році рівень цін на елітні новобудови, швидше за все, не зазнає істотних змін. "У середині року елітна нерухомість може ще трохи подешевшати, але до кінця 2011-го може знову стабілізуватися", - резюмує Костецький.

Основні ознаки елітної нерухомості

Будинок розташований в центрі міста

Гарний панорамний вид з вікон

Загальна площа не менше 300 кв. м

Зручне планування

Просторий хол, наявність гостьового санвузла

Висота стель не менше 3,5 м

Не більше трьох квартир на поверсі

Під'їзд з охороною

Підземний паркінг

Наявність зеленої території

Структура і ступінь готовності об'єктів первинного ринку нерухомості Києва (% від загальної кількості квартир)

Ольга Сороколєтова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua