0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Зростання промвиробництва в Україні за підсумками 2011 року складе 6,5%


Експерти: Зростання промвиробництва в Україні за підсумками 2011 року складе 6,5%

Експерти "ІНГ Банк Україна" очікують на зростання промислового виробництва в Україні за підсумками 2011 року на рівні 6,5%.

Про це йдеться в щоденному огляді фінансових ринків, підготовленому аналітиками банку.

В банку нагадали, що за підсумками березня темпи зростання промислового виробництва сповільнилися (8%). Зростання, як і раніше забезпечують експортно-орієнтовані сектори.

При цьому експерти відзначають, що контроль цін робить негативний вплив на динаміку харчової промисловості. Темпи зростання промислового сектору в березні незначно знизилися (8% у річному обчисленні) порівняно з січнем і лютим (9,7% і 11,5%, відповідно). "Уповільнення темпів зростання відповідає очікуванням і не відображає зниження потенціалу основних секторів промисловості в короткостроковій перспективі", - відзначають експерти.

Також повідомляється, що більш висока база порівняння в березні 2010 р., ніж у січні і лютому, також вплинула на зниження темпів зростання промислового виробництва в річному численні в березні 2011 р. "Таким чином, ми вважаємо, що високий показник зростання в квітні 2010 р. (17,4%) призведе до того, що темпи зростання в квітні 2011 р. також знизяться", - кажуть в банку.

Хімічна промисловість і машинобудування стали лідерами зростання в березні (12,2% і 22,8%) на тлі високого зовнішнього попиту. Зокрема, ціни на ключову продукцію української хімічної промисловості - аміак - у березні зросли на 3,6% за місяць, тоді коли зростання в річному численні склало 28,2%.

Крім того, експерти банку звертають увагу, що жорстке адміністративне регулювання цін на продукти харчування призвело до того, що харчова промисловість минулого місяця показала найгіршу динаміку (-2,8% у річному численні). Металургійна промисловість продемонструвала помірне зростання (5,7%) внаслідок волатильного попиту на продукцію на зовнішньому ринку.

"Ми зберігаємо нашу думку щодо того, що промисловість і далі буде основним чинником, що забезпечує зростання української економіки в поточному році, - відзначають експерти. - Ми зберігаємо наш прогноз зростання промислового виробництва на рівні 6,5% за підсумками 2011 року".

Нагадаємо, в Україні зростання промислового виробництва в березні поточного року в порівнянні з березнем 2010 року становило 8%, в січні-березні 2011 року до аналогічного періоду 2010 року - 9,7%.

Зростання промислового виробництва в Україні в грудні 2010 року порівняно з груднем 2009 року склало 12,5%, у січні-грудні 2010 року порівняно з аналогічним періодом 2009 року зростання промвиробництва склало 11%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua