0 800 307 555
0 800 307 555

Україна має намір витратити 1,5 млрд. доларів на підвищення безпеки АЕС


Україна має намір витратити 1,5 млрд. доларів на підвищення безпеки АЕС

Україна має намір витратити 1,5 млрд. доларів до 2017 року на підвищення безпеки атомних енергоблоків.

Про це повідомив представник міністерства енергетики та вугільної промисловості Микита Константинов.

"В Україні розроблена і затверджена комплексна програма підвищення безпеки атомних енергоблоків. Це великий тривалий проект, розрахований до 2017 року, вартістю близько $1,5 мільярдів. Ми сподіваємося, що реалізація цієї програми дозволить вивести всі енергоблоки атомних станцій України на міжнародний рівень", - заявив Константинов.

Разом з тим він зазначив, що це стосується діючих енергоблоків. При цьому він нагадав, що Україна планує будівництво нових атомних блоків за російським проектом. "І ми впевнені, що ці блоки будуть не тільки враховувати минулі уроки, вони враховують уроки Чорнобиля і ті уроки Фукусіми, які ми зараз аналізуємо, і будуть відповідати найвищим стандартам ядерної безпеки", - підкреслив Константинов.

За його словами, Україна зараз не може відмовитися від експлуатації АЕС, проте вони докладають усіх зусиль для забезпечення їх безпечної роботи.

Крім того Константинов повідомив, що Україна буде координувати підготовку до перевірки безпеки енергоблоків АЕС з колегами з ЄС і Росії.

В Україні зараз діють чотири АЕС - Запорізька, Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька. Чорнобильська АЕС, на якій 26 квітня 1986 року сталась найбільша ядерна катастрофа, зупинена.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua