0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС через теракт в мінському метро відстрочив прийняття санкцій проти Білорусі


ЄС через теракт в мінському метро відстрочив прийняття санкцій проти Білорусі

На наступний день після вибуху в мінському метро, Євросоюз планував прийняти низку економічних санкцій стосовно окремих суб'єктів господарювання в Білорусі, пише ZN.UA.

На такі крайні заходи європейські країни вирішили піти у зв'язку з тим, що білоруська влада не виконала вимоги щодо негайного звільнення політичних ув'язнених. За ґратами, очікуючи вироку, залишається більше тридцяти опозиціонерів. Проте вибух в метро змінив плани єврокомісарів. Слухання пройшли, обговорення не завершені, санкції не прийняті.

За словами джерел видання в Євросоюзі, в ролі економічних санкцій обговорювалася відмова від імпорту білоруських нафтопродуктів. Проте санкції навряд чи будуть прийняті через позицію Італії, Греції та балтійських країн. Позиція останніх, зокрема, пов'язана з бажанням зберегти активні економічні зв'язки з Білоруссю.

На засіданні представники ЄС різко висловлювалися на адресу влади РБ і висловили співчуття білоруському народу.

"Дійшло до блюзнірства: у нас трагедія, а наші так звані європейські партнери в Страсбурзі розповідають про якісь права людини. А наша доморосла п'ята колона закликає запровадити санкції. Танець на кістках, - сказав президент Білорусі Олександр Лукашенко, коментуючи події в Страсбурзі. - Хоча б почекали, поки траур закінчиться".

Нагадаємо, в Білорусі кількість жертв, загиблих у результаті теракту в метро, збільшилася до 13 людей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua