830
Роберт Зеллік: Ціни на продукти харчування досягли критичної точки
Президент Світового банку закликає світове співтовариство взятися за проблему продовольчої безпеки і зупинити поширення голоду. А голова МФВ стурбований розривом між статистикою і повсякденним життям.
Міжнародне співтовариство і світова економіка стикаються в даний час з різними викликами і проблемами, проте президента Світового банку Роберта Зелліка особливо непокоїть зараз загроза повторення продовольчої кризи 2008 року. "Ціни на продукти харчування досягли критичної точки. Вони зараз на 36 відсотків вищі від минулорічного рівня і впритул підійшли до пікових показників 2008 року", - підкреслив Зеллік на прес-конференції, що відбулася у Вашингтоні напередодні весняної сесії Світового банку і Міжнародного валютного фонду.
І тут же за допомогою конкретних цифр проілюстрував, до чого це веде в масштабах всієї планети: "З червня минулого року ще 44 мільйони людей опинилися за межею бідності". Ці люди мають можливість витрачати в день не більше 1 долара 25 центів. "Якщо індекс цін на продовольство зросте на 10 відсотків, в умовах крайньої бідності опиняться, за нашими прогнозами, ще десять мільйонів людей", - попередив голова Світового банку.
За його словами, він дуже радий, що Франція вирішила зробити тему продовольчої безпеки та цін на продукти харчування топ-темою свого головування в "великій двадцятці". "Найбідніші не можуть чекати. Перед будівлею нашої штаб-квартири встановлений "лічильник голодних", і він показує, що зараз серед жителів нашої планети майже мільярд недоїдає. Цифра на лічильнику збільшується на 68 осіб на хвилину, це більше одного в секунду!" Якщо ми не хочемо втратити ціле покоління, нам необхідно терміново вживати заходів, заявив Роберт Зеллік.
Над тим, як це зробити, інтенсивно думають як у Світовому банку, так і в Міжнародному валютному фонді. "Зараз найголовніше - робочі місця, робочі місця і ще раз робочі місця", - переконаний глава МВФ Домінік Строс-Кан. Його турбує ситуація, коли макроекономічні показники говорять про народногосподарський підйом, проте це ніяк не відбивається на повсякденному житті. На прес-конференції у Вашингтоні Строс-Кан навів такий приклад: "У Тунісі та Єгипті макроекономічні показники були цілком пристойними, однак люди не відчували, що їхнє життя якось змінювалося на краще".
За матеріалами: Deutsche Welle
Поділитися новиною