0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк Білорусі перестав продавати золото за місцеву валюту


Нацбанк Білорусі перестав продавати золото за місцеву валюту

У Білорусі населенню перестали продавати дорогоцінні метали у злитках за білоруські рублі. На сайті Національного банку Білорусі з 15 квітня ціни на золото, срібло і платину для фізичних, юридичних осіб і банків встановлені тільки в доларах США. При цьому купує Нацбанк злитки тільки за білоруські рублі.

В управлінні інформації Нацбанку агентству підтвердили, що продаж дорогоцінних металів у злитках за білоруські рублі тимчасово припинений. Причину такого кроку там не пояснили.

Попит на золоті мірні злитки у першому кварталі 2011 року виріс у чотири рази порівняно з першим кварталом 2010 року і склав 680,338 кілограма (продаж срібних злитків зросла у п'ять разів до 1045,5 кілограма). У січні-лютому населення і підприємства купили золотих злитків в 2,3 рази більше, ніж за той же період 2010 року. У березні, коли в Білорусі посилилася валютна криза, а експерти прогнозували швидку девальвацію білоруського рубля, білоруси купили 471,5 кілограма золота (більше 30 відсотків від загальних продажів золотих злитків за 2010 рік).

Крім того, 7 квітня в Білорусі оголосили про дефіцит діамантів і золотих злитків вагою від 100 грамів до 1 кілограма. "Розібрали в першу чергу великі номінали. Зі злитками по граму, десять грамів проблем немає", - говорив тоді представник Нацбанку Анатолій Дроздов.

Раніше Нацбанк Білорусі призупинив реалізацію валюти комерційним банкам для подальшого продажу населенню. За пару днів до цього білоруські громадяни почали в масовому порядку скуповувати долари, євро і російські рублі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua