0 800 307 555
0 800 307 555

Астрономи знайшли найдавнішу зоряну систему


Астрономи знайшли найдавнішу зоряну систему

Астрономи NASA і Європейського космічного агентства ESA виявили зоряну систему поруч з галактикою Абель, вік якої склав 13,5 млрд. років. На даний момент це найдавніша зоряна система, яка відома астрономам.

За допомогою методу гравітаційної лінзи астрономи NASA і ESA, використовуючи також космічний телескоп Habble, навчилися знаходити віддалені зоряні системи, а також точно визначати їхній вік, повідомляє InterRight.

Раніше, в жовтні 2010 року, європейські астрономи, що працюють в обсерваторії Євросоюзу (ESO) в Чилі за допомогою телескопа VLT (Very Large Telescope) виявили найдавнішу (на той момент) зоряну систему в нашій Всесвіту. За оцінками вчених, її вік становить 13 млрд. років і вона однією з перших утворилася після Великого вибуху.

Через три місяці цей рекорд був побитий. В січні стало відомо, що американський орбітальний телескоп Habble виявив найдавнішу з усіх відомих людству галактик на сьогоднішній день. Нова галактика одержала номер UDFj-39546284. Її також визнали і найбільш далекою з усіх відомих. Галактиці може бути близько 13,2 млрд. світлових років. На думку вчених, вона сформувалася через 480-650 мільйонів років після народження Всесвіту.

Таким чином, нинішня знахідка стала вже третьою сенсацією в цій сфері. Спектрографічний аналіз показав, що вік далекої зоряної системи становить 13,5 млрд. років, і це означає, що вона утворилася буквально через 200-250 мільйонів років після Великого вибуху.

Втім, астрономи NASA і ESA планують поліпшити точність своїх оцінок віку віддалених зоряних систем і галактик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua