0 800 307 555
0 800 307 555

Литовські депутати урізали зарплату главі Центробанку


Литовські депутати урізали зарплату главі Центробанку

Сейм Литви проголосував за урізання зарплати голові правління Центробанку республіки. За рішенням парламенту, вона зменшена з 11,2 тис. до 8,2 тис. доларів на місяць.

Раніше, в умовах економічної кризи в Литві, голова правління ЦБ Рейнольдіюс Шаркінас сам вирішив урізати свою зарплату. Він став отримувати лише половину належних йому грошей. Тим часом найближчим часом в Центробанк прийде новий керівник. Депутати вирішили не залишати питання про величину зарплати на розсуд нового начальника і встановили цей показник офіційно.

Сейм також скорегував величину вихідної допомоги, яку отримує глава ЦБ при звільненні. Досі компенсація становила середню зарплату за шість місяців. Тепер в законі про Центробанк, в який внесли поправки депутати, йдеться, що допомога не повинна перевищувати зарплату за п'ять місяців.

До речі, Шаркінас отримає компенсацію з розрахунку його офіційної, а не реальної зарплати за шість місяців. Таким чином, вихідна допомога складе 67,5 тис. доларів.

Новим главою Центробанку стане співробітник адвокатської контори, викладач юридичного факультету Вільнюського університету Вітас Васіляускас. У минулому він працював заступником міністра фінансів, а також керував виборчим штабом Далі Грібаускайте - нинішнього президента Литви.

Кандидатуру Васіляускаса на нового голову правління ЦБ затвердили депутати Сейму. Як очікується, він приступить до виконання обов'язків з 16 квітня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua