0 800 307 555
0 800 307 555

Білоруська влада має намір за п'ять років досягти більш ніж 60-відсоткового зростання ВВП країн


Білоруська влада має намір за п'ять років досягти більш ніж 60-відсоткового зростання ВВП країн

Білорусь за п'ять років має намір домогтися більш ніж 60-відсоткового зростання ВВП. Як напередодні повідомило ІА REGNUM з посиланням на прес-службу президента країни Олександра Лукашенка, це випливає з затвердженої його указом від 11 квітня програми соціально-економічного розвитку Білорусії на 2011-2015 роки.

У прес-релізі зазначається: "У поточному п'ятиріччі планується забезпечити збільшення ВВП на 62-68%, обсягу промислового виробництва - на 54-60%, продукції сільського господарства - на 39-45%, виробництва послуг - в 1,8 -1,9 рази, інвестицій в основний капітал - у 1,9-1,97 рази".

Програмою передбачено низку заходів, спрямованих на "послідовне скорочення дефіциту зовнішньої торгівлі, який буде ліквідований в 2014 році, а в 2015 році сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами має бути позитивним (0,5-0,6% до ВВП)".

У прес-службі зазначають, що "намічені в програмі заходи наблизять якість життя населення до європейського рівня, дозволять забезпечити зростання реальних наявних грошових доходів населення в 1,7-1,76 рази за п'ятиріччя".

Як повідомлялося, в Білорусії протягом останніх тижнів спостерігається валютна паніка, банки під впливом ажіотажного попиту населення обмежують продаж доларів та євро. Останні дні також були ознаменовані різким зростанням попиту на продовольчі товари: білоруси великими партіями скуповують крупи, масло і цукор. Обсяг білоруських золотовалютних резервів продовжує скорочуватися, на даний момент складаючи менше 4 млрд доларів. Держборг при цьому як і раніше зростає, наближаючись до 30 млрд.

За підсумками 2010 року негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в Білорусії склало близько 10 млрд доларів. Серйозний рівень інфляції фактично звів нанівець проведене напередодні останніх президентських виборів підвищення зарплат до 500 доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua