0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ виступає за введення механізму компенсації частини відсоткової ставки за іпотечними кредитами


НБУ виступає за введення механізму компенсації частини відсоткової ставки за іпотечними кредитами

Національний банк України (НБУ) виступає за введення механізму компенсації частини відсоткової ставки за іпотечними кредитами, повідомив директор департаменту управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубіхвост.

"Якщо будуть вноситися пропозиції в бюджеті наступного року передбачити компенсації, ми будемо це всіляко підтримувати тому, що, на нашу думку, це запустить механізм банківського кредитування і розширить коло споживачів, які зможуть дозволити собі іпотечні кредити", - сказав Дубіхвост під час "круглого столу" в Києві в середу.

За його словами, для зниження вартості іпотечних кредитів необхідно ширше використовувати плаваючу ставку за кредитом, а також посилити захист прав кредиторів.

Як повідомив Дубіхвоста, НБУ має намір у 20-х числах квітня почати тестування нового ринкового індексу депозитних ставок фізосіб, який буде основою для розрахунку плаваючої ставки за кредитами. Планується, що до кінця травня цей проект буде введений в промислову експлуатацію.

Крім того, за його словами, НБУ разом з комерційними банками підготував і передав до Верховної Ради низку законопроектів, спрямованих на захист прав кредиторів.

За словами Дубіхвоста, станом на 12 квітня на коррахунках банків перебуває понад 16 млрд грн, в касах банків - близько 15 млрд грн готівки. При цьому банки вклали 14 млрд грн в депозитні сертифікати НБУ і 63 млрд грн - в ОВДП.

"Тобто ми бачимо, що ліквідність в гривні банківської системи досить висока, але банки направляють цю ліквідність не на кредитування реального сектора економіки, а на вкладення в державні цінні папери, монетарні інструменти НБУ. Знову зростає споживче короткострокове кредитування", - зазначив директор департаменту НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua