0 800 307 555
0 800 307 555

Каддафі передав представникам повстанців умови своєї відставки


Каддафі передав представникам повстанців умови своєї відставки

Лівійський диктатор полковник Муаммар Каддафі передав представникам повстанців, які майже два місяці продовжують боротьбу з регулярними військами, умови своєї відставки. За даними арабських ЗМІ, таких умов всього три, передає РБК.

Першою умовою Каддафі назвав "гідний" порядок відсторонення від посади: він повинен отримати гарантії власної безпеки і залишити крісло лівійського лідера з почестями за статусом. Крім того, він наполягає, щоб йому надали якийсь символічний державний пост. Останньою умовою полковника є вимога передати владу його сину Сейфу аль-Ісламу.

Саме цей пункт є найбільш спірним і складним.

Відзначимо, сьогодні в Катарі відбудеться зустріч міжнародної контактної групи щодо ситуації в Лівії. На переговорах будуть присутні представники повстанців, екс-міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусо, представники Африканського союзу.

Нагадаємо, раніше під час переговорів заколотників з представниками Африканського союзу від Малі, Мавританії, Демократичної Республіки Конго і президентом ПАР Джейкобом Зумою опозиціонери заявили, що готові припинити вогонь тільки після відходу Каддафі з усіх посад. Тоді переговори закінчилися нічим. Сам полковник прийняв умови Африканського союзу. Тепер же експерти заявляють, що подібний крок був зроблений Національною перехідною радою з метою поставити полковника у безвихідне становище. У разі передачі влади С.аль-Ісламу повстанцям легше буде диктувати свої умови, впевнені експерти.

У той же час, військові дії в Лівії тривають. Війська полковника взяли приступом Місурату, тепер запеклі зіткнення проходять на підступах Адждабії, яка кілька разів за останні дні переходила з рук в руки. Опозиціонери заявляють, що близько 30 тис. осіб отримали поранення, 20 тис. пропали без вісті, а 10 тис. загинули під час обстрілів військ Каддафі.

Нагадаємо, з 15 лютого 2011 р. у Лівії почалися масові акції протесту проти Каддафі. Незабаром на бік протестуючих перейшли чимало працівників поліції, військовослужбовців збройних сил і високопоставлених офіційних осіб. Країна розділилася на дві частини. На заході Каддафі, як і раніше, користується серйозною підтримкою, але схід в масі своїй виступає проти цього політика. Протиборство сторін вилилося у громадянську війну.

Відзначимо, 17 березня 2011 р. Радбез ООН прийняв резолюцію, яка забороняє авіації Каддафі здійснювати польоти над Лівією, заявивши, що цей правитель бомбить з повітря мирних громадян країни. Після цього по військових і промислових об'єктах, які перебувають під контролем сил Каддафі, почала завдавати ударів міжнародна коаліція. Через деякий час командування над коаліцією взяло на себе НАТО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua