205
Фондовий ринок. Підсумки дня: негативні новини з Японії та європейська статистика викликали хвилю продажів
— Фондовий ринок
Торги на російському фондовому ринку завершилися у вівторок падінням. За підсумками дня індекс ММВБ впав на 2,48% до 1 799,94 пункту, а індекс РТС - на 2,66% до 2 057,23.
Котирування більшості паперів показали негативну динаміку. На ММВБ акції "Газпрому" подешевшали на 3,45%, ВТБ - на 2,72%, "Лукойла" - на 2,35%, "Роснафти" - на 3,17%, Сбербанку - на 3,32%.
Ринок потрапив під шквал розпродажів. "Дощові хмари прийшли з боку Японських островів, де аваріям на ядерних об'єктах надано максимальний рівень небезпеки, - пояснює експерт БКС Експрес Валерій Дмитрієв. - В результаті азійські майданчики закрилися негативно, а ф'ючерси на американські індекси весь день трималися на негативній території".
За словами начальника відділу довірчого управління Абсолют Банку Івана Фоменка, настрої інвесторів затьмарила звітність металургійної компанії Alcoa, яка традиційно відкриває сезон квартальної фінансової звітності. "Цього разу цифри виявилися гіршими, ніж очікував ринок", - додає він.
Валерій Дмитрієв додає, що до негативних новин також додалися дані досліджень інституту ZEW, які показали зниження рівня довіри до економік Німеччини і єврозони (індекс економічних настроїв у ФРН знизився до 7,6 пункту, в єврозоні - до 19,7, що виявилося гірше за очікування).
"Ближче до закінчення торгів вийшла статистика зі США, яка показала скорочення дефіциту торговельного балансу до 45,8 доларів, що також не відповідало більш оптимістичним прогнозам, і зростання цін на імпорт", - зазначає Дмитрієв.
Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова розповідає, що торги на російських біржах сьогодні почалися з падіння основних індексів, які весь день провели на негативній території в результаті розпродажів на всіх основних фондових майданчиках світу, а також вагомого падіння вартості нафти і металів.
У лідерах зниження опинився нафтогазовий сектор. "Гравці відзначають нестійкість таких високих цін на енергоносії, які можуть миттєво луснути в міру ослаблення напруженості в нафтоносних районах Африки і Близького Сходу", - говорить Валерій Дмитрієв.
Аналітики налаштовані песимістично. "Негативні настрої, що домінують на провідних міжнародних біржах, вочевидь, продовжать чинити тиск на ринки, що розвиваються, принаймні, найближчими днями, - вважає Іван Фоменко. - Це означає, що російські біржові індикатори продовжать зниження, темпи якого, правда, можуть бути невисокими - навряд чи ми зараз спостерігаємо зміну зростаючого тренду".
Олена Кожухова не виключає, що сьогоднішній день став початком досить вагомої корекції, на необхідність якої вже давно вказували технічні індикатори.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною