0 800 307 555
0 800 307 555

Янукович зустрівся з головою уряду РФ Путіним


Янукович зустрівся з головою уряду РФ Путіним
.

Президент України Віктор Янукович зустрівся з головою уряду Російської Федерації Володимиром Путіним, повідомляє прес-служба Президента.

Глава української держави відзначив досить велику увагу, яку приділяє уряд РФ та його очільник розвитку відносин між нашими країнами. Президент зокрема звернув увагу на той факт, що торік товарообіг між Україною та Росією склав майже 42 млрд дол. - що майже на 2 млрд дол. більше показника докризового 2008 р.

Під час зустрічі, що відбувається в день 50-річчя польоту в космос Юрія Гагаріна, сторони приділили особливу увагу перспективам розвитку співпраці України та Росії у ракетно-космічній сфері.

"Про те, що свого часу спільно зробили наші країни, пам'ятатимуть ще багато поколінь. Але пам'ятати треба справами... Саме тому наша успішна історія спільної роботи у космічній галузі зобов'язує ефективно працювати у цій царині в майбутньому... Я вважаю, що розвиток наших космічних комплексів має величезні перспективи і колосальний потенціал", - підкреслив Янукович, додавши, що спільна комісія має визначити стратегію взаємин у розвитку національних космічних відомств України та Росії, реалізації програ

Глава держави окремо відзначив, що Україна стурбована питанням реалізації програми "Дніпро". "Ми дуже добре розуміємо, що вона потребує модернізації", - зауважив Янукович.

Янукович окремо торкнувся теми проведення засідання економічного комітету українсько-російської міждержавної комісії, яке заплановане на поточний квартал.

Зі свого боку голова уряду РФ наголосив: "все, що робиться Росією на українському напрямку - це єдина політика не тільки Президента та прем'єра, а й злагоджена робота всіх відомств країни".

У контексті співпраці в ракетно-космічній галузі прем'єр-міністр РФ відзначив: "Звичайно, я з Вами погоджуюся - треба дивитися в майбутнє. У нас є хороші перспективи. Це робота з цілої низки програм, солідний набір проектів із використанням можливостей російських підприємств".

На думку Путіна, Україні та Росії також треба дещо ширше дивитися на кооперацію в науковій сфері. "Ви знаєте про наш проект з будівництва нового російського космодрому "Восточний" на Далекому Сході. До цього ми могли б підключити й українських спеціалістів вже на перших кроках з реалізації цієї програми", - сказав ві

Прем'єр-міністр Росії окремо відзначив збільшення обсягів надходження прямих російських інвестицій в економіку України - торік цей показник склав 1,1 млрд. дол. "Тенденція до зростання - і це дуже позитивний фактор, який говорить про те, що ми продовжуємо працювати у сфері кооперації", - підкреслив Путі

Нагадаємо, раніше сьогодні Путін під час зустрічі з українським прем'єром Миколою Азаровим зазначив, що приплив коштів в економіку України при інтеграції в ТС і ЄЕП може скласти 6,5-9 млрд дол. Путін відзначив, що "багато чого буде залежати, на яких умовах Україна планує створити Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС. За його словами, РФ буде змушена поставити питання про введення торгових обмежень для України.

В свою чергу, Азаров повідомив, що Україна зацікавлена в тому, щоб найближчим часом провести оцінку активів ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України". Він також зазначив, що необхідно визначити формат співпраці при можливому об'єднанні компаній.

Він відзначив, що важливу роль в подальшому поглибленні співпраці двох країн в енергетичній сфері повинно зіграти створення спільних підприємств за участю російських і українських компаній по видобутку вуглеводнів в Україні. Азаров відзначив, що йдеться про альтернативні варіанти видобутку газу, у тому числі з вугільних хвості

Український прем'єр також заявив, що розраховує на участь російських компаній в модернізації української ГТС. Азаров підтвердив намір України провести капітальну реконструкцію ГТС України з тим, аби на третину збільшити обсяги прокачування російського газу в країни Європи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua