0 800 307 555
0 800 307 555

Бойко сказав, кому віддадуть перевагу при приватизації обленерго


Бойко сказав, кому віддадуть перевагу при приватизації обленерго

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко прогнозує, що в середині цього року Фонд державного майна оголосить конкурси з продажу державних пакетів акцій енергопостачальних та енергогенеруючих компаній.

Про це Бойко повідомив в інтерв'ю газеті "День".

За його словами, в 2011 році на продаж будуть виставлені 5-6 обленерго і 2 генкомпанії.

"Цього року буде реалізовано пілотний проект з приватизації 5-6 компаній на ринку дистрибуції та двох - на ринку генерації. Цей процес вже почався. Я сподіваюся, що до середини року ми оголосимо про проведення аукціону щодо перших компаній на ринку дистрибуції і першої компанії на ринку генерації", - заявив Бойко.

Він зазначив, що при проведенні приватизаційних конкурсів перевага буде надаватися тим інвесторам, які готові вкладати максимальний обсяг інвестицій в модернізацію приватизованих компаній.

"Ключовим питанням до інвестора, зацікавленого у придбанні компанії, буде сума, яку він може направити на модернізацію, щоб реалізувати заходи в енергетиці, які Україна зобов'язалася виконати, вступаючи в міжнародне Енергетичне співтовариство", - сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, Фонд державного майна України переніс початок приватизації підприємств енергетики з четвертого кварталу 2010 року на 2011 рік. За словами голови ФДМУ Олександра Рябченка, приватизація генеруючих і розподільчих підприємств енергетики буде проводитися протягом двох років, при цьому пріоритетними у продажу генеруючих підприємств залишаються "Дніпроенерго" і "Західенерго".

ФДМУ не відкидає, що при приватизації блокуючі пакети енергокомпаній будуть залишені в держвласності, як це сьогодні пропонує Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

На думку голови ФДМУ Рябченка, перші приватизаційні конкурси з продажу як генеруючих компаній, так і обленерго будуть проведені влітку цього року.

На сьогоднішній день в управлінні НАК "Енергетична компанія України" перебувають контрольні пакети чотирьох генеруючих компаній - "Донбас-", "Захід-", "Центр-" і "Дніпроенерго".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua