0 800 307 555
0 800 307 555

Фондовий ринок. Підсумки дня: призупинення зростання цін на нафту скоригувало індекси


Фондовий ринок. Підсумки дня: призупинення зростання цін на нафту скоригувало індекси

Торги на російському фондовому ринку завершилися в понеділок невеликим падінням. За підсумками дня індекс ММВБ впав на 0,55% до 1 845,78 пункту, а індекс РТС - на 0,47% до 2 113,35 пункту.

Котирування більшості паперів показали різноспрямовану динаміку. На ММВБ акції "Лукойла" подешевшали на 0,95%, "Роснафти" - на 0,73%, Сбербанку - на 0,57%. Водночас папери "Газпрому" подорожчали на 0,33%, ВТБ - на 0,36%.

Негативний вплив на російський ринок зробила ситуація на сировинному ринку. "Розпродажі на російському ринку акцій пов'язані переважно з сигналами з сировинного ринку, де ф'ючерс на нафту марки Brent не зміг пробити позначку 126 доларів за барель", - пояснює аналітик ГК "Алор" Наталя Лесина. За її словами, припинення зростання цін на нафту багато в чому була пов'язане з прийняттям лівійського лідера Муамара Каддафі пропозицій Африканського союзу, метою яких є стабілізація ситуації в країні.

"Вдень також стало відомо, що в Японії стався черговий землетрус, що не додало оптимізму ринкам. Яких-небудь важливих макроекономічних даних по Європі і США сьогодні опубліковано не було", - додає аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова. За її словами, торги на російських біржах сьогодні почалися з різноспрямованого руху основних індексів, які потім більшу частину дня провели на негативній території, коректуючи з близьких до річних максимумів відміток.

Незважаючи на падіння ринку, аналітики налаштовані оптимістично. "На початку цього тижня на ринках, швидше за все, ми побачимо консолідацію і корекцію близько 1,5-2%, - говорить керівник аналітичного відділу ІФК "Метрополь" Марк Рубінштейн. - У другій половині тижня ми очікуємо на зростання ринку, який сумарно швидше за все призведе до позитивного закриття за результатами тижня". За його словами, з макроподії цього тижня в США вийдуть важливі дані з роздрібних продажів за березень (консенсус + 0,5%), а в четвер з'являться дані щодо інфляції. "В цілому ситуація складається таким чином, що сезон звітностей американських компаній зараз є єдиним можливим драйвером для фондових ринків, - пояснює аналітик управління інформаційної та аналітичної підтримки Бінбанку Катерина Стручкова. - Але, більшою мірою, хороші результати американських компаній вже враховані в поточних цінах , і лише їх перевищення над консенсусом буде здатне вивести ринки із застою".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua