0 800 307 555
0 800 307 555

У Світовому банку вважають, що плани Кабміну суперечать логіці


У Світовому банку вважають, що плани Кабміну суперечать логіці

Директор представництва Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер вважає, що центральний депозитарій України повинен створюватися на базі "Всеукраїнського депозитарію цінних паперів" (ВДЦП) - приватного депозитарію, який давно і успішно працює в Україні.

Про це Райзер заявив УНІАН, коментуючи наміри уряду України створити центральний депозитарій на базі ВАТ "Національний депозитарій України" (НДУ) за рахунок коштів держбюджету.

На думку представника ВБ, такі плани суперечать логіці розвитку ринку депозитарних послуг.

"Наша позиція така: оскільки в Україні давно працює приватний депозитарій - "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", причому працює непогано і має довіру учасників ринку, ми виступаємо проти того, щоб витрачати державні гроші на створення нової структури, якщо така структура вже є. Ми довели до відома українського уряду цю нашу позицію: якщо і створювати єдиний депозитарій в Україні, то треба робити це на базі злиття Всеукраїнського депозитарію цінних паперів і НДУ. Таке злиття було б логічним: тоді інфраструктура та досвід, які вже існують у ВДЦП, не будуть втрачені і будуть задіяні в інтересах розвитку ринку", - заявив Райзер.

Як повідомляв УНІАН, у лютому ц.р. Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон Тефт в листі на ім'я віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка повідомив, що, на його думку, створення центрального депозитарію на базі НДУ суперечить домовленостям між урядом України та Міжнародним валютним фондом.

У рамках програми взаємодії України з МВФ український уряд зобов'язався в 2011 році створити єдиний центральний депозитарій, який буде повністю відповідати міжнародним стандартам, управлятися прозоро, базуватися на принципах корпоративного управління, що забезпечують збалансоване представництво інтересів учасників ринку і держави.

4 лютого 2011 р. заступник голови Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Віктор ІВЧЕНКО звернувся до прем'єр-міністра Миколи Азарова з пропозицією створити Центральний депозитарій України на базі Національного депозитарію України.

28 лютого 2011 р. прем'єр затвердив склад оргкомітету та заходи щодо створення центрального депозитарію на базі Національного депозитарію України. До цієї групи не увійшли представники Всеукраїнського депозитарію цінних паперів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua