0 800 307 555
0 800 307 555

ГПУ відмовила Кучмі у виїзді до Росії


ГПУ відмовила Кучмі у виїзді до Росії

Президент України Леонід Кучма не поїде до Росії для участі в урочистостях, присвячених Дню космонавтики, через відмову ГПУ. Про це він заявив біля будівлі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (ГПУ), передає кореспондент РБК-Україна.

Кучма повідомив, що йому слідчий вручив повістку з вимогою з'явитися завтра об 11:00 в ГПУ. "Мені відразу вручили повістку, вона вже була заготовлена, що завтра я викликаюся знову в прокуратуру на 11:00 і, значить, я в Москву не маю права їхати. Тобто намагаються мене довести до сказу або чогось більшого. Зрозуміти, чого хоче ГПУ і слідчі органи, або істину, або щось інше, сьогодні я не можу", - зазначив він.

Відповідаючи на питання про задоволення клопотання щодо відведення члена слідчої групи у справі Кучми Владислава Грищенко, екс-Президент відповів: "Ще рішення немає. Ми тільки написали в п'ятницю".

Він також додав, що сьогодні його викликали у зв'язку зі смертю його адвоката Михайла Кисилевич "Ми попросили дати час, щоб за день-два знайти адвоката".

В свою чергу адвокат Кучми Віктор Петруненко зазначив, що в ГПУ дійсно відмовили у виїзді Кучми до Москви: "Повідомили в усній формі, що Леонід Данилович не їде і вручили повістку". Адвокат додав, що з приводу смерті М. Кисилевича слідчі дії в ГПУ проведені не були.

Раніше повідомлялося, що ГПУ дозволила Кучмі виїхати на два дні до Росії для участі в урочистостях, присвячених Дню космонавтики.

Відзначимо, 7 квітня заступник голови оргкомітету з проведення святкування 50-річчя польоту Юрія Гагаріна в космос Анатолій Пермінов запросив до Москви Кучму, який у 1986-1992 р був генеральним директором "Південмашу", одного з найбільших у світі заводів з виробництва ракетно-космічної техніки, на святкові заходи 12 квітня у Великому Кремлівському Палаці. Адвокати Кучми подали клопотання на його виїзд до Росії 8 квітня.

Нагадаємо, 21 березня 2011 року проти екс-Президента Кучми порушили кримінальну справу. Він підозрюється в перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництва МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. 23 березня відбувся перший допит Кучми - екс-Президент ознайомився з постановою про порушення кримінальної справи, з нього взяли підписку про невиїзд.

За словами першого заступника ГПУ Рената Кузьміна, слідство зібрало достатньо доказів причетності Кучми до справи вбивства журналіста Гонгадзе. Він зазначив, що аудіозаписи розмов колишнього Президента, зроблені екс-майором Держохорони Мельниченка, визнали речовими доказами у справі про вбивство Гонгадзе.

Водночас, американський адвокат екс-Президента Кучми Алан Дершовіц висловив думку, що плівки екс-майора Держохорони Мельниченка не можна приймати як речовий доказ.

"Важко встановити істину, коли у нас немає оригінальних карт пам'яті і звукозаписного пристроїв І це не просто мій висновок - це висновок багатьох великих експертів з судового використання цифрових записів. І є абсолютно чіткий міжнародний консенсус - неможливо визначити, наскільки автентичний той запис, про який йдеться (плівки Мельниченка)", - заявив Дершовіц.

"Наш головний аргумент полягає в тому, що записи не є автентичними. І одна з причин їх неавтентичності - це спосіб, яким вони були зроблені. Вони були зроблені людиною (Мельниченко), яка потім намагалася їх продати, і вона вирішувала, що залишити, а що - стерти. Очевидно, що він дуже легко міг змінювати записи таким чином, щоб на них залишилося те, що було вигідно йому", - зазначив адвокат, висловивши думку, що кримінальну справу стосовно Кучми "взагалі не повинні були бути порушувати".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua