0 800 307 555
0 800 307 555

Навіть часткова відмова від ядерної енергетики призведе до збільшення викидів в атмосферу


Навіть часткова відмова від ядерної енергетики призведе до збільшення викидів в атмосферу

Навіть часткова відмова від ядерної енергетики призведе до збільшення викидів в атмосферу.

Як повідомили УНІАН у Російському газовому товаристві, про це заявив заступник голови Державної думи РФ Валерій Язєв.

"Навіть часткова відмова від ядерної енергетики призведе до збільшення частки в світовій генерації теплових електростанцій. Як наслідок - зростуть викиди в атмосферу і буде зірвано програму в боротьбі з парниковими газами та глобальним потеплінням. На мій погляд, це дуже серйозна загроза, і не зважати на це не можна", - сказав Язєв.

Він відзначив, що атомна генерація посідає сьогодні дуже істотну частку в світовому енергобалансі. За даними МАГАТЕ, це близько 30% в Європі і близько 20% у Північній Америці. Показники дуже високі, і просто так відмовитися від АЕС без їх заміщення нереально, зазначив він. Язєв підкреслив, що країни, що мають високу частку ядерної генерації, наприклад Франція або США, однозначно не збираються згортати свої плани з розвитку ядерної енергетики. "Для них це занадто дорого і неефективно. Приблизно та ж позиція в країн, позбавлених власних вуглеводнів та вимушених завозити їх з-за кордону", - сказав він.

За його словами, незважаючи на серйозну аварію в Японії, що має далекосяжні наслідки, японці не тільки не збираються відмовлятися від нинішніх реакторів, але й готові будувати нові. "Принаймні, такі заяви звучать сьогодні від японського уряду", - додав Язєв.

При цьому він відзначив, що Німеччина, де уряд змушений був піти на закриття семи старих енергоблоків, стала імпортером електрики, хоча ще недавно була одним з експортерів. "Навряд чи це піде на користь її національній економіці", - зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua