0 800 307 555
0 800 307 555

Долар подорожчав до 1,4461 дол за євро після досягнення компромісу щодо бюджету США


Долар подорожчав до 1,4461 дол за євро після досягнення компромісу щодо бюджету США

Курс долара до євро і ряду інших світових валют зростає в ході торгів у понеділок після того, як американський Конгрес запобіг припиненню роботи уряду, схваливши скорочення держвитрат на поточний фінансовий рік.

Курс євро в понеділок склав $1,4461 проти $1,4483 за підсумками торгів у Нью-Йорку 8 квітня.

Вартість японської валюти щодо долара піднялася до цього часу до 84,72 ієни з 84,76 на кінець попередньої сесії.

Курс ієни до єдиної європейської валюти склав у понеділок 122,53 ієни проти 122,76 на закриття ринку в п'ятницю.

"Побоювання концентрувалися навколо ризику повного припинення роботи уряду США. Цієї погрози на дійсний момент вдалося уникнути, тому ми спостерігаємо ралі долара США", - відзначив валютний аналітик Bank of New Zealand Ltd. Майк Джонс.

Лідери Конгресу та адміністрація США в ніч на суботу дійшли до компромісу щодо масштабів скорочення держвидатків в поточному фінансовому році, запобігши здавалося неминучому закриттю держустанов.

Демократи, спочатку відмовлялися від будь-якого урізання бюджету, в результаті погодилися знизити його витрати більш ніж на $38 млрд, пішовши назустріч республіканцям після декількох місяців суперечок.

Спочатку республіканці добивалися скорочення витратних статей більш ніж на $60 млрд. Адміністрації США вдалося також відстояти фінансування ряду "своїх" програм, зокрема, в сфері освіти та захисту навколишнього середовища.

Якби компроміс у Конгрес не був досягнутий, федеральні відомства та всі інші установи, крім правоохоронних органів і військового відомства, були б змушені припинити функціонування, чого не траплялося в США вже 15 років.

Стабільність долара також підтримують очікування на сильні дані про роздрібні продажі в США. Передбачається, що в березні роздрібні продажі виросли на 0,5% в порівнянні з попереднім місяцем. Міністерство торгівлі США оприлюднить дані 13 квітня.

Разом з тим прогнози подальшої жорсткості грошово-кредитної політики в єврозоні стримують падіння курсу євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua