0 800 307 555
0 800 307 555

Богатирьова: Україна може отримати 800 мільйонів євро


Богатирьова: Україна може отримати 800 мільйонів євро

України може отримати близько 800 мільйонів євро на подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це сказала секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова в ефірі програми "Шустер Live" на Першому національному телеканалі в п'ятницю ввечері.

Вона нагадала, що 19 квітня в Україні відбудеться міжнародна конференція, присвячена 25-й річниці Чорнобильської катастрофи.

За її словами, "сьогодні є перспектива зі зверненням Президента нашої країни до інших лідерів отримати додатково близько 800 мільйонів євро".

Богатирьова повідомила, що на засіданні РНБО 8 квітня голова держави Віктор Янукович заявив, що "на атомній, ядерної безпеки України економити не буде".

При цьому вона зазначила, що Україна не може зараз відмовитися від атомної енергетики. За її словами, "в нашому балансі 49% електричної енергії виробляється за рахунок атомних станцій", і їх зараз немає, чим замінити.

Крім того, Богатирьова зазначила, що МАГАТЕ, враховуючи ситуацію в Японії, не спрацювала в повному обсязі. За її словами, про ситуацію на японських АЕС "ми дізнаємося зі ЗМІ, тоді, коли МАГАТЕ повинна була б давати аналітичну інформацію своєчасно і оповіщати громадян всієї Земної кулі". МАГАТЕ "не спрацьовує в цьому плані", - додала секретар РНБО.

За словами Богатирьової, "українська влада підтримала ініціативи, що прозвучали від директора МАГАТЕ про скликання в червні цього року міжнародної конференції з ядерної безпеки".

"Ми вважаємо, що саме МАГАТЕ повинна бути головним майданчиком, де мала б відбутися дискусія про наслідки катастрофи в Японії, про те, які сьогодні міжнародні стандарти до безпеки ядерних реакторів атомних станцій і яким чином відпрацьовувати сьогодні механізм оповіщення світової спільноти про ядерні катастрофи".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua