0 800 307 555
0 800 307 555

Власники київських маршруток вирішили підняти ціни до 4,5 грн


Власники київських маршруток вирішили підняти ціни до 4,5 грн

Приватні перевізники Києва має намір знову підняти ціни на проїзд - до 4,5 грн. Пояснюють вони це подорожчанням палива та підвищенням податкового тягаря.

На думку Асоціації автомобільних перевізників, щоб не працювати у збиток, вартість треба підняти до 10 гривень.

"В своїх розрахунках ми керувалися методикою, якою користуються при визначенні вартості проїзду в інших країнах, - розповів Комсомольській правді в Україні президент Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Віталій Рева. - Так от, у нас вийшло, що у великих українських містах пасажири повинні платити близько 10 гривень. Але ми розуміємо, що за таких розкладах ніхто в маршрутках їздити не буде.Тому зупинилися на 4,5 гривні. Правда, це та межа, за якої приватники просто покриють свої витрати і про жодне поліпшення якості послуг, як і про закупівлю нових машин, йтися не може".

Київські перевізники вже звернулися з листом до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням надати їм пільги або ж дозволити підняти вартість проїзду. За словами Реви, якщо влада не відреагує до середини квітня, маршрутки просто не виїдуть на вулиці столиці. А якщо і це не допоможе, тоді самостійно підвищать ціни.

В Головному управлінні транспорту КМДА підстав для подорожчання проїзду в маршрутному таксі не бачать. "Деякі компанії досі не можуть обґрунтувати минуле підвищення цін на 50 копійок. Мовляв, їм дорого обходиться оренда землі для автопарку. Я особисто переконаний, що пасажир не повинен оплачувати оренду тих шести гектарів землі, де відстоюються 10 автобусів перевізника. З іншого боку, проїзд знову може подорожчати, скажімо, на копійок 25-50, якщо підвищиться вартість палива. Правда, не думаю, що маршрутки подорожчають глобально - це будуть поодинокі випадки", - переконаний начальник главку Євген Водовозов.

На початку січня власники столичних маршруток підняли ціни з 2,0-2,5 грн до 2,5-3 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua