Держдеп США відзначив погіршення становища з правами людини в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держдеп США відзначив погіршення становища з правами людини в Україні

193
В оприлюдненій сьогодні доповіді про дотримання прав людини у світі за 2010 рік держдепартамент США звернув увагу на погіршення становища з правами людини в Україні. На його погляд, після позитивного розвитку останніх років відбулися негативні зміни. "Незважаючи на те, що останні президентські вибори в Україні були вільними і чесними, загальна тенденція в 2010 році зберігалася негативною у зв'язку з проблематичними місцевими виборами, залякуванням ЗМІ і очевидно виборчим судовим переслідуванням представників опозиції".
Росія в доповіді традиційно піддана критиці поряд з Китаєм, Пакистаном, Афганістаном, Іраком і ще декількома державами.
Усього документ охоплює 194 країни. Оскільки в доповіді оцінюється ситуація в області прав людини у світі за минулий рік, то в ній не були відображені останні події на Близькому Сході і в Північній Африці. "У даний час ми не можемо передбачити результат цих змін і ще протягом декількох років не дізнаємося, якими будуть їх наслідки, - зазначають автори. - США продовжать стежити за ситуацією в цих країнах, виходячи з того, що перехід до демократії не може бути автоматичним, він потребує часу і серйозної уваги".
Згідно зі звітом КНДР, Куба, Іран, Лівія, Білорусь, Нігерія, Демократична Республіка Конго, Судан, Нігерія, Зімбабве, М'янма, В'єтнам, Камбоджа зараховані США до розряду країн, де за минулий рік найсерйозніше порушувалися права людини.
"У закритих суспільствах, де репресивні уряди прагнуть контролювати дебати, що стосуються чутливих політичних і соціальних питань, влада ставиться до місцевих неурядових організацій як до загрози, і відповідно з захисниками демократії і прав людини поводяться особливо жорстко", - вказують американські дипломати. Як приклад наведена Білорусія, де після президентських виборів минулого року влада республіки "ініціювала широкий наступ" на політичну опозицію, незалежні ЗМІ та неурядові організації, відзначається в доповіді.
Укладачі доповіді констатували і поліпшення в галузі прав людини в таких країнах, як Колумбія, Гвінея та Індонезія.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас