0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" чекає від України на зниження тарифу на транзит газу


"Газпром" чекає від України на зниження тарифу на транзит газу

"Газпром" чекає від України на зниження тарифу на транзит газу. Про це 7 квітня заявив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв, повідомляє Bloomberg.

Голубєв зазначив, що вартість газу, який купується Україною для обслуговування газопроводу, знизиться, тому повинен знизитися і тариф на транзит.

Також Валерій Голубєв заявив, що приватизація "Нафтогазу" ускладнить створення СП з "Газпромом". "Українські керівники мають плани щодо приватизації "Нафтогазу". Ми були в Україні два дні тому, і на справедливе питання, що буде входити в активи "Нафтогазу", з урахуванням, що ГТС належить державі, ми відповіді не отримали", - заявив Голубєв, додавши, що у зв'язку з цим оцінка активів для СП скрутна.

Він нагадав, що українське законодавство не дозволяє відчужувати газотранспортну систему. Відповідно, майбутнім інвесторам "Нафтогазу" важко оцінити перспективи цієї компанії, підкреслив Голубєв

Нагадаємо, напередодні Голубєв заявив, що Україна могла б заробити на газі, якби вступила в Митний союз (МС) Росії, Білорусі та Казахстану, 8 млрд дол. "Перехід на ціноутворення, яке діє в рамках Митного союзу, могло б дати Україні, за оцінками "Газпрому", 8 млрд дол на рік", - заявив він, виступаючи на форумі "ПЕК Росії в XXI столітті". Голубєв пояснив, що підрахунок цієї суми утворений за рахунок різниці у вартості (наразі Україна отримує газ за європейською формулою ціни). "Якщо на Україні застосувати рівень рівнодоходності, який ми дали по цій формулі, то ціна на газ буде нижчою", - уточнив він, додавши, що тариф на прокачування газу по території України в разі вступу до Митного союзу також буде знижений.

В свою чергу, Президент Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням про внутрішню і зовнішню політику України заявив, що участь України в Митному союзі можлива в рамках угоди з ЄС. "Ми просунулися у відносинах з ЄС в частині підготовки до підписання угоди про зону вільної торгівлі. І я впевнений, що до кінця року ми зможемо виконати це завдання", - сказав Янукович. Президент додав, що "так само ми сьогодні розглядаємо наші відносини в рамках Митного союзу. На наш погляд, вони можуть розглядатися в рамках базової угоди "три плюс один", що дозволить забезпечити співпрацю в рамках європейського та Євроазійського економічних просторів".

Раніше, 6 квітня ц.р. Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив першому віце-прем'єру, міністру економічного розвитку і торгівлі Андрію Клюєву і міністру енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойко запропонувати додаткові аргументи для перегляду формули формування ціни на російський газ. "Зростання вартості нафтопродуктів підвищує актуальність перегляду формули ціни на газ. Ця спадщина в'яже нас по руках і ногах. З урахуванням того, що наступного тижня ми проведемо спільне засідання міжурядової українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва, доручаю першому віце-прем'єр-міністру (Андрія) Клюєву, який відповідає, зокрема, за російський напрямок, і міністру енергетики та вугільної промисловості (Юрію) Бойко запропонувати додаткові аргументи, щоб переглянути договір про постачання газу з Російської Федерації ", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, 14 березня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що, згідно з формулою, ціна на російський газ для України в IV кварталі 2011 р. складе 347 дол./тис. куб. м.

Раніше, 10 березня заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що середньорічна ціна на російський газ для України може перевищити 300 дол за 1 тис. куб. м.

В свою чергу, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін повідомляв, що ціна на російський газ на кінець 2011 р. може скласти близько 300 дол за 1 тис. куб. м.

29 жовтня 2010 Азаров заявив, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони.

Раніше Азаров заявив, що угода на поставку газу в Україну не може влаштовувати Україну. "Реалії ринку змінилися, а тому базове значення і формула визначення ціни потребують перегляду", - сказав прем'єр. Крім того, Україна в 2010 р. приєдналася до Європейської енергетичної хартії та ухвалила закон про ринок газу. Таким чином, змінилося нормативне поле, зазначив глава уряду. "В силу цього, угода, укладена попереднім урядом, зараз не відповідає чинному законодавству України. Це реалії, які не можна проігнорувати", - підкреслив Азаров, додавши, що потрібно "шукати компроміс з російськими колегами".

19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали контракт на постачання газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р

Раніше, 7 січня 2009 р. "Газпром" припинив постачання газу до Європи, заздалегідь звинувативши Україну в крадіжці палива.

2 жовтня 2008 прем'єри РФ і Україна підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якому зазначалося, що з 1 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини з постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo компанію, яка була посередником із закупівель газу для України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua