Пинзеник: Ліквідація "хворого" ​​банку повинна бути швидкою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пинзеник: Ліквідація "хворого" ​​банку повинна бути швидкою

Казна та Політика
801
Процедура ліквідації банківської установи повинна бути швидкою. Про це розповів колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник під час відео-інтерв'ю, відповідаючи на питання читачів FINANCE.UA.
"Хворий" банк повинен ліквідуватися негайно. Сьогодні ухвалили рішення про ліквідацію - завтра припиняється його діяльність, через тиждень відбувається відкритий публічний продаж майна (активів). Активи - це кредити, видані банками. В багатьох країнах, де проводилася саме така процедура ліквідації банків, не було витрачено жодної копійки коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) або їх аналога, оскільки активів банків вистачало на те, щоб виконати свої зобов'язання перед вкладниками", - зазначив Пинзеник.
Процедуру рекапіталізації проблемних банків в Україні він назвав "перенесенням проблеми з хворої голови на здорову", зробивши акцент на її непрозорості, оскільки кошти на рекапіталізацію банку з держбюджету виділяються, але сам банк не оздоровлюється, а активи зникають. Гроші на банк йдуть з кишені всіх громадян, а гроші, видані у вигляді кредитів, залишаються в чиїхось кишенях.
"Тому моя позиція: так, як проводиться рекапіталізація в Україні - краще взагалі її не проводити. Це - гроші, викинуті на вітер", - зазначив Пинзеник.
"Якщо банк рекапіталізується - то ви не повинні більше про нього почути. В тому сенсі, що не чуєте, що громадяни не можуть забрати там депозит. У нас так звані рекапіталізовані банки щотижня, щомісяця скаржаться на брак коштів. Це означає, що банк не відновлено. Який сенс у такому "відновленні"? " - додав він.
Пинзеник назвав 2 основних, на його переконання, способи розв'язання проблем хворих банків.
"Перший - рекапіталізація або відновлення капіталу, але таким чином, щоб банк на завтрашній день вже працював без проблем. Другий варіант - ліквідація. Причому не так, як відбувається у нас в країні, а моментально. Тоді люди не будуть знати проблем ні з банківським сектором, ні з Фондом гарантування вкладів, - підкреслив він.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас