0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати дозволили відключати в житлових будинках газ при відсутності лічильників


Депутати дозволили відключати в житлових будинках газ при відсутності лічильників

Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку.

За закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" у четвер у другому читанні і в цілому проголосували 232 народні депутати з 390 зареєстрованих.

Відповідно до закону, для населення, яке мешкає в квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, постачання природного газу здійснюються за умови його комерційного обліку з 1 січня 2012 року. Для підігріву води та приготування їжі з 1 січня 2016 року, а тільки для приготування їжі з 1 січня 2018 року.

Закон також обумовлює, що для інших споживачів природний газ поставляється за умови його комерційного обліку з 1 квітня 2011 року. Закон передбачає, що введення в експлуатацію новозбудованих та (або) реконструйованих багатоквартирних житлових будинків та об'єктів виробничого та невиробничого призначення (промисловість, бюджетна сфера, сфера соціально побутового та культурного призначення) з системами газопостачання здійснюється лише за наявності вузлів обліку природного газу.

Закон також встановлює, що фінансування робіт з встановлення лічильників газу населенню здійснюється за рахунок коштів суб'єктів господарювання, які розподіляють природний газ на відповідній території, а також коштів державного бюджету України.

Документ також містить норму, відповідно до якої фінансування робіт з встановлення обладнання вузлами обліку природного газу фізичних осіб - підприємців юридичних осіб здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб - підприємців, які відповідно до договору користуються послугами газопостачання для ведення підприємницької діяльності, а також коштів юридичних осіб, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua