0 800 307 555
0 800 307 555

Прийнято закон про обов'язкове встановлення газових лічильників


Прийнято закон про обов'язкове встановлення газових лічильників

Верховна Рада прийняла закон про обов'язкове встановлення газових лічильників у квартирах, приватних будинках, а також у фізосіб-підприємців та юридичних осіб.

Відповідно до закону, облік споживання газу в квартирах і приватних будинках, де блакитне паливо використовується комплексно, у тому числі для опалення, необхідно ввести з 1 січня 2012 року. У квартирах і будинках, де газ використовують для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року. У житлі, де газ підведений тільки до газових плит - з 1 січня 2018 року. Для інших споживачів - з 1 квітня 2011 року.

У випадку, якщо населення відмовляється від встановлення газових лічильників, поставки газу припиняються. Нові та реконструйовані будинки вводяться в експлуатацію лише за наявності вузлів обліку природного газу.

Як повідомляє інформуправління апарату Верховної Ради, встановлення лічильників населенню, відповідно до закону, оплачується за рахунок бюджету та коштів компаній, які здійснюють розподіл газу на відповідній території. Фізособи-підприємці та юрособи, які використовують газ у своїй діяльності, повинні встановлювати лічильники власним коштом.

У пояснювальній записці до закону відзначається, що 20% всього обсягу газу, що споживає населення, використовується без лічильників. З 13,29 млн. споживачів (населення) лічильники є тільки у 8 млн. Орієнтовна вартість встановлення лічильника у приватному будинку становить 918 грн без ПДВ, в багатоквартирному будинку - 528 грн без ПДВ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua