0 800 307 555
0 800 307 555

УКБС схвалює страхування довгої гривні


УКБС схвалює страхування довгої гривні

Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз" звернулася до Національного Банку України з пропозиціями розгляду можливих варіантів впровадження механізму додаткового страхування довгострокових депозитів фізосіб, що перевищують граничні виплати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Про це йдеться в повідомленні прес-служби асоціації "Український кредитно-банківський союз".

В УКБС впевнені, що додатковий захист депозитів буде сприяти формуванню довгострокового фінансового ресурсу. Однак у повідомленні відзначається, що фінансові можливості страхових компаній в Україні щодо здійснення даного виду страхування є обмеженими.

"Це зумовлено як недостатнім рівнем розвитку національного страхового ринку, так і негативним впливом на фінансовий ринок України світової економічної кризи. У таких умовах страхові компанії мають брак коштів на страхові виплати навіть за діючими програмами страхування. Тому, у разі виникнення ускладнень у банків зі значними обсягами депозитів, страховики будуть не здатні виконати зобов'язання перед страхувальниками, що може призвести до погіршення стану страхового ринку України", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим в УКБС вважають, що для уникнення подібних ситуацій доцільно вводити зазначений вид додаткового страхування депозитів на добровільній основі через акредитовані банками страхові компанії.

Крім цього, для підвищення надійності банківських вкладів і загальної довіри вкладників до банківської системи при впровадженні додаткового страхування депозитів доцільно вжити низку заходів, серед яких - поступове збільшення обсягів гарантованої ФГВФО суми вкладу, поширення механізму страхування на довгострокові депозити юридичних осіб, впровадження ефективного механізму санації банків, що перебувають у критичному стані тощо.

"Лише комплексний підхід до вирішення зазначених питань щодо взаємодії банківського та страхового сегментів фінансового ринку зможе мінімізувати існуючі ризики і стимулювати формування внутрішнього довгострокового ресурсу. Це дозволить створити надійну основу для кредитування економіки і прискорить її посткризове відновлення", - зазначила генеральний директор УКБС Галина Оліфер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua