0 800 307 555
0 800 307 555

Глава МВФ: Ситуація на Близькому Сході не завадить відновленню світової економіки


Глава МВФ: Ситуація на Близькому Сході не завадить відновленню світової економіки

Заворушення на Близькому Сході, що ведуть до зростання цін на нафту, не нададуть фатального впливу на відновлення світової економіки після кризи, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Канн. "Зрозуміло, якщо ціни на нафту на тлі подій в Африці і на Близькому Сході зростуть до 120 доларів за барель, це вплине на відновлення (економіки), не жахливо, але вплине", - сказав Стросс-Канн в інтерв'ю іспанській газеті El Pais.

З початку 2011 року в деяких країнах Близького Сходу та Північної Африки відбулися заворушення, що призвели до зіткнень урядових і опозиційних сил. У Єгипті та Тунісі вони вже призвели до зміни урядів. Напруженою залишається ситуація в Лівії, Сирії, Бахрейні, Йорданії, Ємені, Алжирі та Саудівській Аравії, а також в деяких інших державах регіону, що викликає зростання цін на вуглеводні. Ціна нафтового кошика ОПЕК напередодні підвищилася до 116,6 долара за барель.

За словами глави МВФ, масштаби ефекту від близькосхідних подій безпосередньо залежать від того, скільки вони ще триватимуть. Але "щодо цього ще занадто рано робити прогнози", вважає Стросс-Канн. "Це дуже залежить від політичної ситуації, наприклад в Єгипті, від того, коли ситуація там нормалізується. Це може зайняти два тижні, а може, два роки", - відзначив глава МВФ.

Стросс-Канн також підкреслив, що ще одним чинником, що впливає в даний час на світову економіку, є ситуація в Японії, де після найсильнішого в історії країни землетрусу стався витік радіації на АЕС "Фукусіма-1". "До можливої нафтової кризи приєдналася проблема японської АЕС, яка вже призвела до того, що багато країн припинили використання своїх атомних реакторів і розвиток атомної енергетики. Це незважаючи на те що, за нашими дослідженнями, частка атомної енергії невелика", - сказав глава МВФ.

Збиток, якого в результаті розгулу стихії і аварії на АЕС зазнала економіка Японії, ще належить оцінити. 15 березня біржові індекси Японії просіли на 9,5-10,5% - падіння стало найбільш значним в історії торгів на японських фондових майданчиках.

Напередодні Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оприлюднила дані, згідно з якими економіка найбагатших країн світу, що формують "велику сімку", у першому півріччі 2011 року може зрости на 3%. Однак потенційні результати Японії, що входить до "великої сімки", в розрахунок не були прийняті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua