0 800 307 555
0 800 307 555

ФДМУ попереджають про ризикові моменти "небесного" договору з МАУ


ФДМУ попереджають про ризикові моменти "небесного" договору з МАУ

"АероСвіт" (Київ) виконує авіарейси за маршрутом "Київ-Лондон-Київ" на законних підставах. Немає ніяких причин для задоволення позову авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) щодо скасування рішення Державіаслужби про надання "АероСвіту" права виконувати регулярні рейси за маршрутом "Київ-Лондон-Київ", вважають фахівці в області юриспруденції.

У коментарі УНІАН юрист компанії "Ілляшев і партнери" Роман Марченко заявив: "У суперечці про маршрут "Київ-Лондон-Київ" однозначно правий "АероСвіт". Фонд державного майна України не мав таких повноважень давати в статуті "МАУ" ексклюзивне право на польоти. Це було перевищення повноважень з боку ФДМУ. Що в принципі може закінчитися кримінальною справою. Цей пункт у статуті "МАУ" просто неправомочний і нікчемний. Це все одно, що я напишу в статуті свого ТОВ, що я власник Маріїнського палацу".

Нагадаємо, в "МАУ" вважають, що Державіаслужба дала "АероСвіту" право виконувати польоти за маршрутом "Київ-Лондон-Київ" всупереч договору між акціонерами "МАУ" та ФДМУ, яким передбачається отримання "МАУ" ексклюзивних прав на понад 20 європейських маршрутів (у тому числі й напрямок "Київ-Лондон-Київ").

На думку члена спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Андрія Шкіля, спроба "МАУ" оскаржити правомірність надання "АероСвіту" прав на маршрут "Київ-Лондон" спрямована на штучне обмеження конкуренції.

"Природно, ФДМУ не мав права дозволяти "МАУ" польоти на тому чи іншому маршруті. Це взагалі втручання в комерційну діяльність. Я вважаю, що це спроба за допомогою державних механізмів обмежити конкуренцію. Тобто втрутитися в комерційну діяльність", - сказав депутат.

На його думку, вирішувати, яка компанія краща, повинен споживач, а не Державіадміністрація і Фонд держмайна. "Це не справа ФДМУ, загалом", - підкреслив Шкіль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua