0 800 307 555
0 800 307 555

Євро під напругою


Євро під напругою

На думку європейських експертів, зміцнення євро в першу чергу пов'язано з високими показниками зростання німецької економіки і можливим збільшенням ставки рефінансування Європейським центральним банком.

"Істотне зростання європейської валюти був викликаний очікуваннями учасників ринку посилювання монетарної політики ЄЦБ і можливого підвищення основної відсоткової ставки", - коментує ситуацію портфельний керівний інвестиційної компанії Concorde Capital Максим Слобідський. За його словами, останнім часом все частіше представники ЄЦБ, і сам глава відомства Жан-Клод Тріше, заявляли про високу ймовірність підняття відсоткових ставок вже на наступному засіданні, яке відбудеться 7 квітня, для стримування зростання інфляції єврозони.

Поточне зростання європейської валюти Максим Слобідської також пов'язує із закриттям коротких позицій по євро, і за фактом підвищення основної відсоткової ставки від ЄЦБ може початися зворотний процес, що викличе корекцію в євро. "На квітень-травень припадає основна виплата з облігацій проблемних країн єврозони, що може чинити тиск на європейську валюту", - впевнений він. Останні макроекономічні дані, як каже експерт, показували значне зростання індексу споживчих цін і цін виробників, підвищення яких сигналізує про зростання інфляції в регіоні.

Аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Олександр Лозовий називає основним чинником зростання вартості євро саме інфляційні ризики. "Прискорення інфляції є стимулом для центрального банку в Європі збільшити ставку рефінансування для комерційних банків та зменшити ліквідність. Як результат цієї політики, збільшується рівень відсоткових ставок в економіці, що стимулює приплив спекулятивного капіталу в єврозону і попит на євро", - пояснює аналітик. За його словами, враховуючи, що інфляція в єврозоні істотно прискорилася, ринок очікує, що Європейський центральний банк повинен незабаром ще підняти свою основну відсоткову ставку. Це підштовхує інвесторів купувати активи, деноміновані в євро. "Підняття ставок в єврозоні буде залишатися ключовим фактором при визначенні вартості євро в короткостроковому періоді. Важливою також залишається проблема суверенних боргів в периферійних країнах єврозони, таких як Португалія, Ірландія, Греція", - говорить Олександр Лозовий.

Тоді коли в Європі очікується підвищення відсоткових ставок, в США ставки, швидше за все, залишаться незмінними. "Тобто це результат паритету відсоткових ставок", - пояснює аналітик ІК "Ренесанс Капітал" Анастасія Головач.

На думку аналітика інвестиційної групи "Сократ" Олександра Саливона, зміцнення євро по відношенню до долара може продовжитися ще якийсь час у зв'язку з тим, що зараз найбільш гостро стоїть питання величезного дефіциту бюджету США, що посилює ризики платоспроможності держави.

Водночас, на думку Максима Слобідського, дорогий євро невигідний для слабкої економіки єврозони. А це може означати, що країни регіону, особливо Німеччина, намагатимуться утримувати стабільний курс євровалюти і перешкоджати її зростанню для стимулювання свого експорту.

"В цілому ми очікуємо, що поточний рік буде волатильним для пари EUR/$, і очікуємо на рух в коридорі 1,27-1,45", - прогнозує експерт.

Олександр Лозовий припускає, що курс євро по відношенню до долара продовжить зміцнюватися в середньостроковій перспективі. Однак ближче до кінця року можна чекати на ослаблення курсу євро до долара. Дана динаміка, за його словами, буде транслюватися й на курс гривні до євро.

Що стосується курсу євро на українському ринку, то курс гривні до всіх інших валют, крім долара, визначається через крос-курси до долара. Тобто курс євро по відношенню до гривні обумовлюється вартістю долара до євро на міжнародних ринках. "Тому за очікування на стабільність курсу гривні до долара, зміцнення євро до долара призведе і до укріплення відносно гривні", - продовжує Анастасія Головач.

Так, за прогнозами Олександра Саливона, євро може зміцнитися в найближчій перспективі до 1,44 і навіть до 1,5, якщо Федеральна резервна система не запропонує нових ініціатив по зміцненню економіки. В цьому випадку курс євро/гривня виросте до 11,46, а потім і до 11,94 відповідно. "Середньорічний курс євро в Україні за результатами 2011 р. складе 10,8 грн./EUR1, а на кінець року - 10,1 грн./EUR1", - робить свій прогноз Головач.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua